Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Top 5 Anime EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Top 5 Anime EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Top 5 Anime EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Top 5 Anime EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Top 5 Anime EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Top 5 Anime EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Top 5 Anime EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Top 5 Anime EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Top 5 Anime EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Top 5 Anime Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Top 5 Anime

+5
Fullmoon
Sodic_Soul
Egnirys Cimredopyh
iLove
jigoku
9 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Top 5 Anime Empty Top 5 Anime Dum Iun 29, 2008 1:52 am

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

topicul se refera la un top 5 al preferintelor voastre in materie de animeuri

1.nu postati mai mult de 3 topuri (in timp,preferintele se schimba)
2.nu postati doar pentru a comenta un top, fara a-l posta pe al vostru
3.specificati si motivul pentru care preferati acele animeuri


topul meu:

1. Inuyasha - animeul care mi-a schimbat modul de gandire,imi place actiunea,imi plac personajele, in special Kikyo si Sesshomaru,este o serie care merita privita.

2. Jigoku Shoujo - personajele variaza,la fel si povestile, imi place in special a doua serie,care pune accent pe istoria grupului Enmei Ai.

3.Death Note - Un anime ce m-a tinut in priza pe tot parcursul difuzarii lui. Kira,L, personaje interesante si caractere frumos conturate

4.PGE [Perfect Girl Evolution] - o comediuta faina, Sunako-chan e asa norocoasa cu o casa ca aia si prieteni ca cei 4 tipi Top 5 Anime 319949

5.Elfen Lied - Serie trista,frumoasa,plina de inteles si care cere o anumita atentie pentru a intelege mesajul moral si esenta in sine

http://ganbattekudasai.piczo.com

2Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Lun Iun 30, 2008 12:21 pm

iLove

iLove
Moderator
Moderator

animeurile mele preferate sunt cele vazute mai pe la inceput (inafara de ultimele 2)

1) yu-gi-oh ->(in ciuda graficii la care se mai putea lucra) mi s-a parut interesanta chestia cu jocul de carti
2) card captor sakura ->aici imi place intr-adevar grafica, si personajele "aiurite" cateodata. Personajul principal nu invatase totul din prima clipa in care a aflat ca e "card captor".
3) digimon ->digimonii eram diferiti si nu ziceau numai numele lor >.< (cu aluzii). Cat despre actiune...
4) bleach ->momente amuzante, lafel si personajele. Fazele chibi imi inveseleau mereu ziua.
5) vampire knight ->grafica, ideea, actiunea...mi-a placut tot ^_^ (chiar daca nu e preferatul meu)

si ar mai fi fost inca 3, dar e top 5 >.<

3Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Joi Iul 10, 2008 10:31 pm

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

^ omfg u.u' the same thing as Raito >.<

so my top 5 n_n

1. Death note ~ yeah, the best anime evere O_O'
2. Ef ~ a tale of memories ~ numai ieri am terminat de vazut acest anime, si l-am inceput alaltaieri O_O' dar mi-a placut totul la el xD
3. Vampire Knight ~ imi place mult povestea si personajele n_n
4. Deus Machina Demonbane ~ this is a good anime O_O'
5. Kaleido Star ~ O_O' yeah i love this anime xD

http://candy-symphony.forumn.org/

4Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Vin Iul 11, 2008 11:19 am

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

1)Vampire knight[b]Drama, Romance, Supernatural--arte o poveste foarte interesnta(damn vampiri >:] ) care mai tarziu va fi foarte incurcata..Personajele sunt bine gandite,la fel si actiuniil lor.Contine genurile care imi place.Fiind un anime aparut in 2008 grafica este forte buna.Are 26 episoade iar a doua serie va avea 13
2)DN angelComedy, Fantasy, Kaitō, Romance---un anime reusit cu un storylineimpresionant.Povestea de gragoste dintre dark si bunica lui Risa Harada este foarte frumoasa.Mi-a placut faptul ca Daisuke Niwa se transforma in dark (avand alta personalitate )si invers.26 episoade

3)Blood+Adventure, Supernatural-damn animeukl asta mi-a placut mult.Poveste ,scenele de lupta,shestia cu sangele divei si al sayei,personajele si atmosfera generala.50 episoade

4)Elfen liedDrama, Horror, Psychological--un anime trist,nu prea are sfarsit,dar totusi mi-a ramas in minte.Mi-a placut ca are cateva scenute de HoRror si armele folosit,,vectori",foarte original >:] 13 ep

5)Nana Drama, Romance, Music--imi place faptul ca povestea este desprinsa din realitate.Ador fapptul ca povestea animeurlui implica si muzica.

5Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Sam Iul 12, 2008 10:04 pm

Fullmoon

Fullmoon
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

1. Inuyasha Primul meu anime ! est super si imi place mult povestea dintre Kagome-Inuyasha si cea dintre Sango-Miroku poate chiar si Kagura-Sashoumaru

2.Kaleido Star Este interesant cu multe schimbari si sesonul 2 este super!
Uneori acrobatiile mi se par un pic cam exagerate dar merita si el vazut!!!

3.Kamikaze Kaitou Jeanne siFull Moon wo Sagashite
Pur si simplu nu le pot face diferenta!! in + au acelasi autor!! Top 5 Anime 773426

4.King Gainer e super!! l-am vazut acum mult timp si mi-a placut mult!!

5.Lovely Complex e foarte amuzant! e vorba despre Koizumi (1m70) care e indragostita de Ootani (1m50) Top 5 Anime 331456 este amuzat si MERITA vazuut!!!

nu cred ca sunt chiar astea preferatele mele dar am atat de multe si trebuiau doar 5 x)
eu am pus 6 Top 5 Anime 331456

6Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Lun Iul 14, 2008 10:58 pm

ayu

ayu
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Hmmm super mega greu...dar sa vedem

1.Ouran High School Host Club
M'a tinut cu sufletul la gura pe parcursul celor 26 de episoade...a fost "soarele meu in timpul furtunii".Mi'a placut foarte mult. A avut tot ce ii trebuie unui anime bun

2.Gakuen Alice
Desi la prima vedere un anime de copii, m'a surprins. Mi'au placut personajele, erau de admirat fiecare avand ceva diferit...iar unele momente sunt absolut totale

3.Sola\True Tears
Nu pot sa nu le pun pe amandoua. Intr'un fel sau altul mi s'au parut ca seamana desi sunt diferite. Grafica la amandoua este exceptionala, iar povestea de asemenea

4.Ultra Maniac
Un anime la care e imposibil sa nu razi. Are de toate magic, romance, adventure..ca sa nu mai zic de comedie la tot pasul

5.Ginban Kaleidoscope
Sport and stuff. La prima vedere comedie iar la o privire mai atenta drama.un anime foarte reusit, cu un final genial

7Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Sam Iul 19, 2008 12:55 pm

Kashim

Kashim
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

1. Yu-Gi Oh! > Niste elevi carora le plac duelurile salveaza lumea jucand jocul care le place si distrandu-se.In plus, chestia cu Elementele Mileniului si Taramul Umbrelor este misterioasa si te tine cu suflteul la gura.

2. Full Metal Panic > Este foarte amuzant.Imi place cand Kaname il pocneste pe Sagara.

3. DearS > E putin ecchi (si asta constituie un mic avantaj Top 5 Anime 253893) ), este amuzant, si idee mi se pare super.

4. Inuyasha > Cam la fel ca la FMP Top 5 Anime 253893) .Si idee este iar super.

5. Death Note > Desi finalul cam lasa de dorit este un anime foarte bun, cu un scenariu foarte bun.

http://kashim.blogratuit.ro/

8Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Mar Aug 19, 2008 3:43 pm

Akihara

Akihara
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

1.Naruto-my fav anime 4ever!nu ma pot desparti de el.mereu mi s-a parut interesant si parca e facut pentru mine.
2.Bleach-mi se pare la fel de super, dar din moment ce nu mi-a placut chiar de la inceput coboara putin mai jos.
3.Shaman King-recent mi-am reamintit cat de mult mi-a placut(desigur, originalul).e foarte interesant si deosebit.
4.Yu Yu Hakusho-nu prea imi place grafica dar povestea e super si plina de lupte.
5.Jigoku Shoujo-e cam boring pentru ca se repeta cam acelasi lucru, dar e interesant

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

9Top 5 Anime Empty Re: Top 5 Anime Vin Sept 05, 2008 7:09 pm

CrazyDia

CrazyDia
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Nu cred ca a`ti vrea sa vedeti romanul meu Top 5 Anime 331456,dar fie...

1.Naruto -->Hmmm....primul anime shounen de care m`am indragostit din prima :love:.mi`a placut foarte tare povestea fiind originala si mai ales cu ninja :love:.Tin sa specific ca prima serie am vazut`o pe jetix *sick*,but am reluat`o si am vazut`o in original asa cum le`am vazut si pe celelalte
2.D.Gray Man-->Al doilea shounen Top 5 Anime 331456,heh..ce pot spune..doar ca...m`a cucerit din prima <3.Mi`a placut foarte mult inceputu' adica primul episod incepand cu actiune Top 5 Anime 253893) *I think I'm addicted to this too :-"*,apoi am inceput sa descopar personajele care mi s`au parut fascinante <3,apoi coloana sonora care m`a lasat in stare de soc
3.Vampire Knight-->Anime`ul care am vrut sa apara din momentul in care m`am apucat sa citesc manga.Mi`a placut foarte mult fiind un anime cu vampiri *heh..vampires..addiction again <33* si cu o actiune ce te cucereste din prima si te lasa in suspans uneori.
4.Special A-->Omg...am ras cu lacrimi Top 5 Anime 331456.It's so much craziness there Top 5 Anime 331456.Sincer vi`l recomand cu caldura daca aveti chef sa radeti Top 5 Anime 331456,anime in special pentru crazy ppl
5.Shugo Chara-->Suna ciudat,foarte ciudat,but...it's a mahou shoujo anime so....Imi place foarte mult actiunea,personajele si coloana sonora care e foarte sweet <33.I have to say that I love Amu's character : --> Cool and Spicy <--motto`ul colegilor ei de clasa Top 5 Anime 331456 si al ei *I think >.<*.

Mda..am mai scurtat romanu #Top 5 Anime 4057,slava domnului ca era prea lung ^_^""

http://otaku-generation.forumer.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum