Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Pareri EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Pareri EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Pareri EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Pareri EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Pareri EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Pareri EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Pareri EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Pareri EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Pareri EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Pareri Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Pareri

+2
ayu
Tahrik
6 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Pareri Empty Pareri Joi Iul 03, 2008 2:10 pm

Tahrik

Tahrik
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Ei bine un anime care din punct de vedere al originalitatii mie-mi place si deasemenea manga-ul este mult mai bun .
Grafica anime-ului este destul de buna ,nu perfecta ,dar nici un apogeu al spaimei O.o' .Personajele sunt destul de originale si interesante
Povestea este interesanta si chiar palpitanta ,desigur exclud filler-urile ,care sunt cele mai oribile parti dintr-un anime ,nu-si au rostul si strica tot anime-ul .Numarul de episoade ,ei bine se lungesc uneori si asta strica toata frumusetea ,in pluc uneori pun prea multa vorbarie si "bla , bla" Ohh God gimme a break ,dar totusi atat si manga-ul cat si anime-ul au ceva special si chiar daca are destul de multe greseli inca mai urmaresc anime-ul si-mi place destul de mult ,desi eu inca nu am gasit anime-ul perfect .
Coloana sonora ,aici chiar nu ma pot plange ,au facut o treaba foarte buna ^^ ,toate op-urile si end-urile se potrivesc anime-ului .Complexitatea anime-ului ,in unele momente parca dispare si incepe sa te enerveze ,dar Naruto ramane un anime destul de frumos ^^ .

http://anime-illusions.do-talk.com

2Pareri Empty Re: Pareri Lun Iul 14, 2008 9:57 pm

ayu

ayu
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

In ceea ce ma priveste nu stiu ce sa spun. I mean Naruto e un anime care m'a tinut cu sufletul la gura. Are tot ce ii trebuie, si isi merita faima.Desi la unele episoade iti vine sa te dai cu capul de pereti de plictiseala, la unele sa mor de prea multa drama, are momente in care mai ca te prelingi de pe scaun de ras...cel putin asta mi s'a intamplat mie. Mi'a placut in mare cam tot anime'ul, cu partile sale bune, cele rele si asa mai departe. Povestea e interesanta, desi dupa in punct se invarte oarecum in jurul "cautarii lui Sasuke". Personajele sunt de admirat. Fiecare e unic, avand propria personalitate foarte diferita de a celorlalti, propriul trecut care e diferit de la un personaj la celalalt..si propriul stil vestimentar care cateodata ma chiar amuza. Din punct de vedere al soundtrack'ului de asemenea e foarte reusit. Mi'a placut fiecare opening si ending, iar muzica de pe fundal intr'adevar transmite emotiile personajelor.
E un anime care merita vazut.De nota 10

3Pareri Empty Re: Pareri Joi Iul 24, 2008 9:16 pm

Angel girl

Angel girl
Administrator
Administrator

Pai as putea spune ca Naruto e un anime reusit, dar nu stiu daca pot spune acelas lucru si depre Shippūden, poveste pare sa se schimbe, si actiunea de asemenea, imi place mai mult prima parte, personaje prostute care reusesc sa isi depaseasca limitele ajutati de prieteni si manati de o dorinta arzatoare. In Shippūden povestea pare sa se complice si totul pare sa o ia razna, nu am mai citit ultimele capitole si nu stiu daca imi voi face timp sa o fac prea curand. Oricum, reintorcandu-ma la anime, coloana sonora imi place, nu am ce comenta aici, desi, iar Shippūden, au fost unele op si endinguri care mi s-au parut cam penibile, dar trecem peste.
De asemea imi place felul in care sunt conturate personalitatile fiecarui personaj in parte, pana si cele secundare.
Animeul imi place, dar nu il voi pune niciodata cap de lista in topul meu.

4Pareri Empty Re: Pareri Sam Aug 02, 2008 1:11 pm

iLove

iLove
Moderator
Moderator

off:
desi eu inca nu am gasit anime-ul perfect .
mdeah, nu esti singura, e cam greu sa gasesti animeul perfect

on: ce pot sa spun, cel mai mult imi place ca e lung, dar nu e lungit aiurea, toate intamplarle fiind "legate" prin ceva, iar zilele "trec" ceva mai greu (ex: o saptamana in doua episoade, ceea ce nu se intampla aici)
opening-uri, mdeah, nu mi-a placut primul ^_^" dar trecem peste fiind faptul ca celelalte suna bine ^_^"
personajele, si acestea imi plac, cu ati spus si voi, fiecare fiind diferit de ceilalti prin ceva. Mai e si faptul ca au cam aceleasi tehnici, dar fiecare are ceva "special" pe care nu il pot folosi prea multi.

deci, naruto merita vazut ^_^ (de shippuden nu zic nimic ca inca nu l-am vazut :-")

edit: era sa uit cel mai important lucru pentru mine la un anime -_-', GRAFICA! ^_^'''''''', pe care pun acent la toate animeurile (e de vina si obsesia mea pentru desen ^_^"), iar aici e una chiar buna, cu nuprea multe detalii, dar buna

5Pareri Empty Re: Pareri Mar Aug 19, 2008 3:17 pm

Akihara

Akihara
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

my fav anime!nu ii pot gasi defecte, chiar daca are.mi-a placut inca de cand am inceput sa-l vad:actiunea, personaje, grafica, cooana sonora, totul mi s-a parut absolut extraordinar si am ramas prinsa in sirul intamplarilor si inca mai sunt.nu pot renunta la acest anime deloc!nu stiu ce m-a facut exact sa simt asta, dar nu-mi pasa.dupa mine, Naruto is the best anime ever!

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

6Pareri Empty Re: Pareri Vin Sept 05, 2008 6:42 pm

CrazyDia

CrazyDia
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Incep prin a spune ca l`am inceput l`am crezut o chestie banala,ceva fara rost [mda..mi se trage de la Naruto jetixat..pff hate that stupid dub >.<],apoi incetul cu incetul am icneput sa ma indragostesc de el [he's first on my anime top,I'm really addicted with it @__@].Mi`a placut foarte mult povestea,fiind originala si fiind si primul anime care l`am vazut cu ninja [yeah..a new world for me ^__^].Am ras cu lacrimi in unele momente,normal Naruto fiind capul rautatilor,dar dintotdeauna a fost simpatic si foarte vesel in ciuda copilariei triste care a avut`o [mda..he's the second in my Naruto Top >.<].Apoi al 2lea lucru care m`a impresionat a fost cursul actiunea si faptul cum a fost parcursa [exceptand episoadele de umplutura X_____X"],te facea sa simti ce simteam si personajele [ceva ciudat I know].Anyway...sper sa mai dureze inca vreo ceva ani anime`ul,sa nu se termine never Pareri 331456 [mda..as vrea eu -_-'].

http://otaku-generation.forumer.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum