Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Primul vostru manga citit EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Primul vostru manga citit EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Primul vostru manga citit EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Primul vostru manga citit EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Primul vostru manga citit EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Primul vostru manga citit EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Primul vostru manga citit EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Primul vostru manga citit EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Primul vostru manga citit EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Primul vostru manga citit Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Primul vostru manga citit

+5
ayu
Ayumi
Angel girl
Egnirys Cimredopyh
Tahrik
9 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Primul vostru manga citit Empty Primul vostru manga citit Joi Iul 03, 2008 2:27 pm

Tahrik

Tahrik
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Well I'm a manga snob so :
Hmm ok so care a fost primul vostru manga citit?
Eu sincer aveam vreo 13 ani cand am citit Trigun ,primul meu manga O.o" ,parca asta a fost nu mai stiu asa de bine O.O" ,mi-a placut chiar foarte mult ,desi nu era un manga exceptional ,era placut sa-l citesc si foarte interesant ,trebuie sa recunosc ca pe atunci nu prea stiam cum naiba sa-l citesc de la stanga spre dreapta ,de la dreapta pe stanga WTF? O.o" well si-n cele din urma mi-am dat seama ca un manga is read it from right to left ^^" ,oricum pe atunci preferam sa vad anime-uri ,deoarece din manga nu prea intelegeam asa de bine si parca a fost si Chobits printre primele,dar de atunci am tot citit pana in prezent si mi-am schimbat parerea ,manga-ul e mult mai detaliat si mai original ca anime-ul ,rareori nu se baga intr-un anime filiere ,sau povestea este cu totul altfel ,asta chiar e enervant ,plus ca schimba tot cursul anime-ului >.< ,deci manga-urile sunt mult mai complexe si mai originale ca anime-urile O.o" ,si daca tin eu mai bine minte manga-ul care m-a dus la aceasta concluzie a fost XxxHolic ,this manga FTW! ,mie mi se pare unul dintre cele mai bune manga care le-am citit vreodata ^^ ,dar tot TRigun a fost primul citit nu ca as fi vrut eu ,doar ca mi l-a dat un prieten mai vechi si chiar a inceput sa-mi placa ,nu e printre preferatele mele ,dar merita toate laudele ,e un manga bun si chiar mi-a fost drag sa-l citesc ^^ .
As vrea sa cunosc si parerile voastre ! ^^

http://anime-illusions.do-talk.com

2Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Joi Iul 03, 2008 2:43 pm

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Primul meu manga... care era on-going, acum nici nu mai stiu de el ca am uitat sa ma mai interesez O_O' a fost Baby Love, un manga despre o scolorita care era indragostita de un tip din anul doi, mai mare ca si ea O_O'' un manga care pe atunci il consideram dragut, l-am citit anul trecut x.x' dar acum mi se pare plictisitor si banal. Oricum din cate imi amintesc era desenat destul de bine n_n

http://candy-symphony.forumn.org/

3Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Sam Iul 05, 2008 11:19 am

Angel girl

Angel girl
Administrator
Administrator

Primul manga citit a fost Inuyasha, bine era on-going atunci, si vroiam sa vad ce se intampla in continuarea la anime. Nu prea eram eu o fana a manga-urilor, dar nu poti sti daca iti place sau nu pana nu citesti, si acum am lasat balta animeurile pentru manga (aprape, oricum in vacanta asta am planuit sa ma uit la mai multe serii mai lungi).

4Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Vin Iul 11, 2008 12:18 pm

Ayumi

Ayumi
Administrator
Administrator

My first manga was Vampire knight,de care am aflat de la o prietena (Angel Girl) si care m-a fascinat pe loc,de obicei ma plictisesc citind manga insa acesta mi-a captat atentia si m-a atras in mod special.Am continuat apoi cu Neko Kissa insa avea doar doua volume u.u' asa ca am cautat altul insa nu prea gasesc eu mangauri care sa imi convina,yea I know,sunt pretentioasa O.O'

https://blue-dream.forumgratuit.ro

5Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Lun Iul 14, 2008 9:41 pm

ayu

ayu
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Uhm primul zici huh?
Primul manga...hmmm primul manga citit cred ca a fost Air Gear. Am fost like OMG...mi'a placut foarte mult. Mi'a placut storyline'ul, personajele. Fiecare avea ceva aparte, iar Akito nu inceta sa ma uimeasca nici o clipa.De asemeanea mi'a placut tare mult de Simca, se schimbase radical dupa ce il cunoscuse pe Ikki.
Intr'adevar manga'ul e mai mishto decat anime'ul. E mult mai complex, insa cand am vazut anime'ul fetele personajelor m'au distrus nu alta...am ras cu lacrimi.
In orice caz e un manga de exceptie-parerea mea-care il recomand tutoror cititorilor de manga...

6Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Mier Aug 13, 2008 7:57 pm

Fullmoon

Fullmoon
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Primul meu manga a fost 'Chocolat et vanilla' <= numele in franceza! in Jap se numeste 'Sugar Sugar Rune'

7Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Mar Aug 19, 2008 2:39 pm

Akihara

Akihara
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

al meu e fost Naruto.vroiam sa o citesc pentru ca am auzit lucruri interesante despre ea si m-am apucat imediat.nu m-am plictisit deloc, doar e manga-ul anime-ului meu preferat.

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

8Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Vin Sept 05, 2008 6:11 pm

CrazyDia

CrazyDia
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Mda...de anu asta m`am apucat si eu de manga >.<.Pfff inainte stiam ce e aia,da nu stiam cum se citeste si toate chestiile de genu asta.Ehh..nu a durat mult pana am descoperit cum sta treaba.Pai..primul pas l`am facut Vampire Knight,pot spune ca toata lumea de pe mess care citeau manga imi tot povesteau despre ea:cat de buna e,cum sunt personajele,ca are actiune etc.Ei bine m`am gandit si eu sa ma apuc de citit si uite asa am intrat si eu in lumea manga`urilor.Tin minte ca am stat pana la 4 dimineata ca sa ajung la zi cu ea Primul vostru manga citit 331456 *pff ce mai vremuri*.Anyway..mi`a placut extrem de mult si de atunci am ramas addicted to shoujo/romance [yeah...asta a fost primul gen de manga cu care am inceput @__@].

http://otaku-generation.forumer.ro

9Primul vostru manga citit Empty Re: Primul vostru manga citit Vin Sept 19, 2008 3:20 pm

aiko-chan

aiko-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

wha...tot felu d mangauri^^pei...primu meu manga a fost(nu citesc de mult manga...)sailor moon...eram innebunita dupa sailor moon si inca mai sunt si vreau sa termin de citit mangaul...dar problema e ca gasesc tot felu de mangauri si le incep si numai termin Primul vostru manga citit 4057

http://yaiko-yume.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum