Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh!

4 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Empty Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Joi Iul 03, 2008 3:21 pm

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Sincer mie mi-a placut de o mie de ori mai mult Yu-Gi-Oh! decat Yu-Gi-Oh! GX... e mult mai reusit si mult mai original decat acesta, de asemenea este mult mai cunoscut decat gx... Povestea e mult mai complicata si mai matura, mai bine gandita... iar personajele sunt mult mai complexe si mai diferite decat cele din GX, cine a vazut cat de cat mai multe episoade si-ar da seama ca cel simpul, adica primul aparut e mult mai original si mai reusit decat GX. x.x' cel putin mie mi-a placut mai mult.

http://candy-symphony.forumn.org/

2Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Empty Re: Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Sam Iul 05, 2008 1:01 pm

iLove

iLove
Moderator
Moderator

sunt de aceeasi parere cu byo.shin .
In GX actiunea e prea banala...adica, intr-u duel e clar cine va castiga atata timp cat ai privit 3-4 episoade. Monstrii sunt cam putini (asa mi s-a parut mie). Si daca se "lupta" personajul principal (jaden) putea sa invinga chiar daca adversarul avea una din cele mai puternice carti. Plus ca m-a deranjat foarte tare faptul ca yu-gi nu e prezet decat foarte rar (ar fi trebuit sa se numeasca Jaden GX O_o)
In schimb, yu-gi-oh, a fost ceva mai interesant. Cu cei 3 zei egipteni (parca asa le zicea). Plus ca nu se concentra numai pe dueluri, erau episoade mai diferite, dar care aveau totusi legatura cu modul in care se duelau personajele. Mi-a placut foarte mult acest anime (inca e pe primul loc dupa atata timp Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! 773426)

3Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Empty Re: Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Sam Iul 05, 2008 7:17 pm

Kashim

Kashim
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Yu-Gi Oh! desigur.Am mai spus, GX este un remix jalnic, facut doar din dorinta de a scoate niste bani in plus din ceea ce a fost si este YGO.
Eram prin clasa a 2a-3a cand am vazut primul episod (pe TVR).Mi-a placut din prima secunda Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! 319949 .Apoi am inceput sa cumpar carti de duel, sa instalez jocuri cu YGO... YGO e cel mai bun anime din cate am vazut.Nimic nu il poate inlocui.

http://kashim.blogratuit.ro/

4Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Empty Re: Yu-Gi-Oh! GX vs. Yu-Gi-Oh! Lun Iul 14, 2008 11:17 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Pai Re: Yu-Gi-Oh l-am vazut acum ceva timp,dar tin bine minte ca mi-a placut la nebunie.! !
Yu-Gi-Oh GX l-am vazut mai incoace.Da este adevarat ca puteriile monstriilor nu mai erau asa de surprinzatoare ca in Yu-Gi-Oh.
In Gx ma enerveaza ca mereu Jaden trebuie sa se lupte cu cineva,sa-l invinga, acel cineva sa devina prieten cu el:este prea mult jaden.(bine ca mai arat si ceva depre celelalte personaje)
Sfarsitul nu prea este clar
Spoiler:
,Si actiuna este cam plictisotoae.
Nu prea as putea alege intre ele,dar cred ca Yu-Gi-oh.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum