Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Personajul preferat EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Personajul preferat EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Personajul preferat EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Personajul preferat EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Personajul preferat EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Personajul preferat EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Personajul preferat EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Personajul preferat EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Personajul preferat EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Personajul preferat Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Personajul preferat

+7
Ryoko
Ryone
iLove
Akate
black-rose botan
Sodic_Soul
Anhy-chan
11 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Personajul preferat Empty Personajul preferat Dum Iun 22, 2008 5:32 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Persoajul meu preferat este L, deoarece este cu adevarat un geniu si are o personalitate mai complexa. Imi plac caracterul lui, cat si infatisarea. Este un personaj original din toate punctele de vedere. Este mereu calm,si da dovada de inteligenta ... L-kun is my fav :tongue:

Si acum sa aud ... care este al vostru? :tongue:

2Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Lun Iun 23, 2008 12:07 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

As putea spune ca si kira(light)ar fi destul de interesant ca personaj ,insa L are ceva in plus.
Imi place felul in care se comporta,atitudinea lui.
Este foarte inteligent(poate prea )si s-a descurcat in situati foarte dificile.
Sa vorbim si de aspectul fizic,wow arata cool..( Personajul preferat 799177 Personajul preferat 253893 )
Imi place culoarea parului ,si ..tot.
Este pacat ca a murit.Cum, ai zis si tu Admin. as fi vrut batalia finala ,dar asat e nu s-a ami intamplat. :roll:
Asta ar fi personajul meu masculin preferat.Personajul preferat 799177

3Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Lun Iun 23, 2008 3:39 pm

black-rose botan

black-rose botan
Moderator
Moderator

Imi place Kira(Light)....e foarte destept si e si dragut:"> imi place ca s-a descurcat in multe situatii grele dar singurul lucru ce nu-mi place la el e ca e prea obsedat de Death Note.....poate daca ar fi fist mai putin obsedat ar fi fost mai fain....da tot preferatul meu ramane:)

4Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Vin Iun 27, 2008 10:12 pm

Akate

Akate
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Personal, il prefer pe Yagami Light aka Kira pentru ca din punct de vedere al realizarii e cel mai bine definit personaj si cel mai copmlex din toata seria(dooh...dor e personajul principal).

Spun ca e cel mai copmlex pentru ca prin comportamentul sau si prin structura sa psihica, scoate la iveal acel arhetip uman greu de realizat. El indrazneste sa faca ceva pentru visul sau si mai mult, moare pentru el(tragic T_T). Kira e intradevar tipul geniului care la un moment dat inebuneste si asta si datorita presiunii puse asupra sa. Dubla personalitate il face un personaj si mai greu descifrabil iar felul in care a gandit recuperarea Death Note-ului este deasemeni uimitor.

Ramane personajul meu preferat si datorita unei oarecare asemanari intre noi(aici nu ma refer la vise si ideauluri) ci la faptul ca la fel ca mine, Kira e omul strategiilor, gandeste fiecare pas, planuieste fiecare mutare...pot spune ca e cel mai interesant personaj pe care l-am intalnit in vreun anime.

http://www.artway.forumer.ro

5Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Sam Iun 28, 2008 12:06 am

iLove

iLove
Moderator
Moderator

L Personajul preferat Blingeye

E dragut. Se poarta frumos. Ceva cam ciudat, dar si asta ma atrage la el. Inteligenta lui ma surprinde. Ii plac dulciurile, lafel si mie (logic). Plus ca am obsesia de a tine degetul in gura inca din a 3-a Personajul preferat 154218d4

edit:4(L)-4(kira)-1(mello) Personajul preferat Kyuzo2



Ultima editare efectuata de catre iLove in Mar Iul 01, 2008 12:48 pm, editata de 1 ori

6Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Mar Iul 01, 2008 10:10 am

Ryone

Ryone
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Personajul meu preferat este,si va fi pentru todeuna Personajul preferat 840534 Personajul preferat 319949 Mello .
Desi este cam orgolios,este preferatul meu,este puternic,frumos.Nu seamana cam cu nimeni din acest anime,este inteligent.
Va ramane,fiinca din primul episod cand lam vazut,am ramas fascinata de el,este foarte cool,pacat ca moare...

7Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Mar Iul 01, 2008 12:23 pm

Ryoko

Ryoko
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Pai ar fi fost Light daca nu devenea un criminl si din cauza asta il prefer mai mult pe L.... chiar daca este omorat de light Personajul preferat 470827

8Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Mar Iul 01, 2008 12:32 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

Preferatul meu este Light. De ce?
In primul rand pentru ca este malefic,iar eu ador personajele rele.Mai apoi imi place cumi-a fost conturat caracterul,tare,rece.
Are planuri bine puse la punct,pana in cele mai mici detalii,dovedind astfel ca titlul de "geniu plictisit" i se potriveste de minune.
Stie sa manipuleze persoaneledin jurul sau,pentru ca acestea sa nu-i incurce planurile.
Pe langa toate astea,e asa frumoooss 8->

http://ganbattekudasai.piczo.com

9Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Joi Iul 03, 2008 2:56 pm

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

1. Mello - Are o personalitate pe care o invidiez si are si minte buna. Imi place felul lui de a fi si obsesia lui pentru ciocolata *.*
2. L - este foarte inteligent si e un personaj foarte original. Stie ce trebuie sa faca si a murit intr-un mod ingrozitor *.*
3. Ryuk - the best shinigami ever O_O' il ador, e atat de amuzant n_n
4. Matt - this personaj rulz imi place personalitatea lui si felul in care se comporta n_n
5. Near - pentru ca e genial, dar totusi e ca si un copil mic >.<'' si parca e o copie a lui L x.x' dar oricum imi place xD

http://candy-symphony.forumn.org/

10Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Lun Iul 21, 2008 5:01 pm

Yuki Sou ~

Yuki Sou ~
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

off topic : ryoko....
Spoiler:
L
L este un personaj mai "ciudat",un personaj cu un caracter original pe care nimeni nu l-a mai intalnit in alte anime-uri.Poti sa cauti cat vrei,dar nu vei gasi nici o data un personaj la fel ca L.Cea ce e extrem de deranjant ( sau cel putin pe mine ma deranjeaza ) e ca toata lumea se ia dupa originalitatea asta imediat cum vad anime-ul si se declara "fani" ( or fangirls z.z yuk z.z' ) . Eu una nu pot sa suport oameni care spun ca sunt fanii cuiva fara sa stie nimic despre acel cineva...but deja fac prea mult off topic , asa ca sa revenim.
L este in mod sigur un personaj popular.Un detecitv care in mod sigur isi merita titlul de cel mai bun detectiv din lume,desi se ocupa numai de cazurile care il intereseaza.
Imi place extrem de mult cum gandeste si faptul ca este si copilaros , desi este un detectiv si isi ia treaba in serios . Ador modul in care reactioneaza uneori , dand raspunsuri ciudate si incurcate.Desi uneori comportamentul lui e atat de ciudat incat te face sa te intrebi cum de el este cel mai bun detectiv din lume , exact asta il face original. Si , cum a spus o persoana , caruia ii dau dreptate " A Character Like No Other" .
[spoiler]L nu trebuia sa moara , si chiar a murit intr-un mod oribil.A avut incredere in Light si spera ca el nu este Kira,deoarece in tot timpul acela il considerase prietenul sau.E pacat ca un personaj atat de fantastic sa moara...but T.T[spoiler]
~si eu as putea continua asa inca mult timp dar ma opresc aici XD.

Mello
Mello poate fii descris ca opusul perfect al lui L si Near.E o persoana care de multe ori actioneaza fara sa se gandeasca suficient de mult la ceea ce face .
Mello este de asemenea un personaj foarte original ( la fel ca multe personaje din Death Note ) desi , din pacate aici nu pot spune ca nu se mai gaseste alt personaj ca el...Kin din Hello Baby imi aminteste oarecum de el XD.
Uraste ca alt cineva sa fie mai bun decat el , si de aceea pleaca de la orfelinat fara sa accepte propunerea lui Roger de a lucra impreuna cu Near ( care ii era un fel de rival ) ca succesori ai lui L . As spune ca asta este singurul lucru care nu imi place la el , desi intr-un fel il inteleg pentru ca Near reusea mereu sa iasa inaintea lui , iar Mello oricat de mult se straduia sa il ajunga nu reusea nici o data . Asta probabil ii dadea senzatia ca el nu merita sa fie succesorul lui L , sau ceva in genul asta .
E un personaj mai " nebun" dar in acelasi timp , ca si L , Near si chiar si Matt are o urma de copilarie in el , desi cam mica . Si ma refer la ciocolata XD.
[spoiler]Mello de asemenea a murit oribil, ca si L , si nu merita asta.Nu merita ca dupa tot ce a facut sa sfarsasca atat de oribil.Desi trebuie sa recunosc ca in calitate de succesor al lui L si-a facut bine datoria,ajutand la prinderea lui Kira.[spoiler]

Near
As spune ca si el este un personaj original , dar nu foarte original . Si asta tocmai pentru ca seamana prea mult cu L . Poate la inceput nu va dati seama , dar uitati-va mai atent la el , de mai multe ori si o sa observati anumite lucruri specifice lui L . Anyway , asa cum am mai spus si mai sus la Mello , ca multe alte personaje are o urma de copilarie in el , ceva mai mare decat a celorlalti . Chestia cu jucariile mi s-a parut pur si simplu geniala XD .
Uni spun ca Near ar fi mai bun decat L pentru simplul fapt ca el a reusit sa il prinda pe Kira , lucru pe care L nu l-a reusit.Alti spun ca nu este asa deoarece avea deja toate informatiile iar Mello l-a ajutat mult la prinderea aceasta.
Dar,desi N si L seamana destul de mult au metode diferite de gandire si de rezolvare a lucrurilor.Mie una nu imi place sa ii compar , desi as spune ca sunt cam de partea celor care spun ca Near nu este mai bun decat L .. . . ei bine , el a continuat intr-un fel sa faca ceea ce facea L , ca succesor al lui.Faptul ca a reusit sa il prinda pe Kira nu il face mai bun decat L , pentru ca,asa cum am mai spus ei au metode diferite de a gandit si de a rezolva lucrurile.

Ryuk
Ryuk ~ aw alt personaj pe care eu personal nu il voi uita mult timp XD . Spre deosebire de majoritatea shinigami-lor din anime-uri , Ryuk este un shinigami foarte amuzant si interesant ( bwahah the best shinigami EVER xDD ) Imi place faptul ca desi sta pe langa Light , fiind shinigami-ul sau nu este nici de partea sa nici de partea lui L . Asta a spus chiar el ( nu mai stiu sigur in ce episod , asa ca nu am sa zic...nu vreau sa dau informatii gresite x.x' ) si chiar a ras cand a vazut impreuna cu Light mesajul lui L catre Kira.
Ryuk este mai mult un observator...a venit la inceput pentru a-s recupera carnetul dar apoi a ramas sa vada ce avea Light de gand sa faca in continuare cu el . Desi de multe ori l-a ajutat pe Light [spoiler](spre exemplu atunci cand a cautat prin camera sa camerele de filmat )[spoiler] ceea ce mie personal nu prea mi-a placut (pentru ca , asa cum am mai spus nu imi place Light) Ryuk totusi ramane un personaj deosebit.
Pe langa asta , obsesia lui mai mult decat evidenta fata de mere il face si mai interesant XD.

~ei bine mai sunt personaje care imi plac , cum ar fi Wedy,Namikawa si Aiber , dar ei nu apar prea mult in anime , asa ca nu am prea multe de spus despre ei

11Personajul preferat Empty Re: Personajul preferat Mar Aug 19, 2008 2:51 pm

Akihara

Akihara
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

my fav character is no other than L.e foarte inteligent si misterios, uneori chiar funny, cum mananca dulciuri mereu.are o fire putin mai singuratica si asta il face un persona special.si, chiar cred ca e cute.

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum