Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Nana EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Nana EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Nana EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Nana EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Nana EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Nana EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Nana EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Nana EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Nana EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Nana Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Nana

4 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Nana Empty Nana Lun Iul 28, 2008 5:25 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Nana(Drama, Romance, Music).
Peste tot vad ca are 47 episoade insa eu am gasit si episodul 48(bineinteles dupa nu stiu cat timp de cautare:D)
Nana Osaki is a punk singer care ac cantat intr-o banda impreuna cu Ren iubitul ei(acestia au locuit si impreuna)
Dupa ceva timp lui ren i s-a ivit o oportunitate de a pleca in Tokyo,pentru a canta in Trapnest(formatie care mai tarziu a devenit foarte populare).Ren a plecat in Tokyo lasandu-o in urma pe nana.
Nana Hachi,(cealalta nana) poate fi usor slabita mental,si ea are obisnuinta sa se indragosteaca la pprima vedere.Mereu a depins de altii.Si-a facut niste prieteni si un iubit,care mai tarziu au plecat in Tokyo.Ea se decide sa place un an mai tarziu.
Cele doua ,,Nana" se intalnesc in tren,ambele plecau spre tokyo.O coincidenta le face sa stea in aceiasi camera707.
Cele doua se imprietenesc mai tarziu,si de atunci multe lucruri frumoase se intampla.Cam asta-i rezumatul,nu o sa mai povestesc mai mult,deoarece cei care nu l-au vazut(dar cred ca toata lumea stie de el) nu o sa mai fie interesati in al viziona.
Parere peronala:
Animeul este unul foarte reusit.Are o grafica buna.
Personajele sunt bine coturate si aspectul fizic este acceptabil.

Are un storyline foarte realist dramatic dar si happy.Imi palce ca ambele nana locuiesc impreuna si ca au personalitati extrem de diferite E un anime care te trezeste la viatza ....care iti arata ..ca lumea nu e pink.Mi-ar place ca Nobu si nana sa ramana impreuna ,chiar dupa ce nana naste copilul ..Pot spune ca finalul e cam aiurea ,adika se termina cam brusc.Eu am vazut episodul 48 in care toata ,,familia''se intalneste in apartament.Nobu ii aduce un cadou (o papusa )copilului nanei (o fetita).
Insa ceea ce este interesant :Nobu o ia de mana pe nana.(mi se pare ca inseamna ceva, totusi nu-mi dau cu parerea).
Il recomand cu mare placere.

2Nana Empty Re: Nana Sam Aug 16, 2008 2:00 am

Eclair

Eclair
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Mie una imi place mult acest anime.Are o grafica buna, personaje interesante si cu personalitati diferite dar mai presus de toate povestea e fascinanta.Preferata mea e Nana K.
Imi place pentru ca e draguta, copilaroasa desi are doar 20 de ani...pana cand si unele haine ale ei sunt copilarasti!

3Nana Empty Re: Nana Mar Aug 19, 2008 2:43 pm

Akihara

Akihara
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

mie nu mi-a placut chiar asa de mult..e interesant, are grafica buna, dar coloana sonora nu-mi place chiar asa de mult, iar unele scene nu-s deloc pe gustul meu..niciodata nu prea mi-au placut anime-urile Slice Of Life.

http://www.hoshizora-thunder.piczo.com

4Nana Empty Re: Nana Vin Sept 19, 2008 10:05 pm

aiko-chan

aiko-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

um...asta e printre animeurile mele preferate...mai ales ca am avut de invatat multe din el^^

si din cate vad as vrea taaare mult sa vad ep 48...bia chan...zi si mie unde ai gasit >.> te roog

imi place cel mai mult de nana cea happy^^e tare draguta ca se indragosteste asa si...in general e draguta>.>

http://yaiko-yume.blogspot.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» ,,Punk Nana" vs ,,Barbie Nana"

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum