Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt?

+4
Kashim
jigoku
iLove
Egnirys Cimredopyh
8 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Vizitato


Vizitator

De ce oamenii nu sunt acceptati pentru ceea ce sunt?Adica de ce majoritatea respingem manelistii..Sau cei emo?

Nea....Asta e discriminare......Am vazut multa discriminare la viata mea......So...Aici e vorba de...Reputatie..^^Eu personal trebuie sa recunosc ca am o prietena care asculta manele...Si ne'am promis ca atunci cand suntem impreuna nu ascultam nici manele nici rock..Si asa ne impacam foarte bine chiar..^^"

Mda..A fost alegerea acelui om in viata si numeni nu ar trebui sa'l ignore pentru ca oricui i se poate intampla asta...Nu stii ce iti masa iti rezerva viitorul...A fost alegerea lui si nu ar trebui sa se bage nimeni in viata lui....Asta e parerea mea..Mereu exista un remediu care sa te ajute sa te legi de persoana aceea..Pan' la urma urmei si ea e om,nu?^^"

So..Care e parerea voastra?^^

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Well... mai nou oamenii, chiar si prietenii daca afla despre cineva ca e homosexual, emo sau provine dintr-o familie cu o reputatie nu prea buna ... pur si simplu incep sa-i ignore. De ce daca te intelegi bine cu cineva ... pentru felul tau de a fi sau pentru ce cred altii despre tine aceea persoana incepe si ea sa te ignore si sa fie mai retrasa fata de tine. Multi oameni in ziua de azi se cred superiori altora si nici macar nu incearca sa ii inteleaga pe ceilalti care "nu sunt ca ei" .

http://candy-symphony.forumn.org/

iLove

iLove
Moderator
Moderator

Adica de ce majoritatea respingem manelistii
aici nai inteles tu bine. Faptul ca prietena ta asculta manele nu inseamna neaparat ca are un comportament de om [cuvant cenzurat] . Sunt respinsi fiindca majoritatea manelistilor se dau mari si chiar au un compotament de oameni idioti. Poate tu nu ai observat, dar eu, din pacate, da (tocmai datorita comportamentului sunt numiti "cocalari"). Bine, daca asculti manele nu inseamna ca nu poti fi de treaba sau.. doar ca majoritatea nu sunt. Si presupun ca nici tie nu ti-ar placea sa vezi pe unu pe strada care incepe cu figuri si baga manele la maxim doar sa impresioneze si defapt tu le urasti.

cat despre emo si ceilalti. Aici nu am inteles, poate daca as fi avut ceva cu ei as fi putut sa-ti raspund.

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

well...
s-o luam pe rand
eu una, cu emo nu am nimic personal si ii resping sau mai stiu eu ^^
totul depinde de natura omului.Cum pot glumi cu un personaj emo extrem de sensibil? N-o pot face,chiar daca glumele/fazele n-ar fi la adresa lui, pentru ca cel mai posibil s-ar supara... si nu-mi place sa ma port "cu manusi".Tratez cam toata lumea la fel.

Manelistii?
waaaa
[nota : ma refer la majoritatea "wanna be" nu-mi sariti in cap]

cum te poti intelege cu o persoana care se crede "the best of the best"?
atunci cand o vezi practic cum se zbate ca un peste pe uscat sa ajunga cunoscut intr-o lume a lui,deja ti se intoarce stomacul pe dos.

te mai ia si cu replici "salut papusa, te fac o tura?"
waaahhh...tura ca tura..da' compara-ma cu o jucarie...

au mereu ceva de comentat,pentru ca ei sunt perfecti
-frumosi
-destepti
-valabili
-capabili
-bogati
-parfumati
si alte chestii atribuite de ei insisi.

e total aiurea faza asta.

bun.discriminare... ce ar trebui sa fac? sa ma duc sa-i sar de gat primului manelist care ma intreaba "de'o tura"?

d'eh exceptand cazurile de gen, da, sunt si oameni discriminati,
oameni care gandesc altfel,oameni a caror idei ar putea fi aplicate si oameni care vor sa munceasca si sa ajunga undeva, dar nimeni nu-i ia in seama,toata lumea ii ocoleste si eventual ii exclude.
Aici sunt total impotriva.
Omul are o idee promitatoare,tu ai resurse,dar ii zici "nu" si-ai plecat.. asta e chiar aiurea >.<

so..cam asta ar fi

http://ganbattekudasai.piczo.com

Kashim

Kashim
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

De ce oamenii nu sunt acceptati pentru ceea ce sunt?Adica de ce majoritatea respingem manelistii..Sau cei emo?
Respingem manelele pentru ca nu ne plac, le asociem cu incultura.

Dar sa nu face din topic unul de "pro sau contra menele".

Oamenii sunt respinsi de multe ori pentru ca sunt diferiti de ceea ce este considerat norma.Daca cineva considera ca este anormal sa fi fan anime la 14 ani atunci vei fi respins pentru acest lucru.

Oamenii se tem de lucrurile noi, de ceea ce este iesit din anonimat.Si pentru a se proteja resping aceste lucruri.

http://kashim.blogratuit.ro/

ShinigamiDanna

ShinigamiDanna
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Pentru mine, daca cineva asculta manele de exemplu, nu e problema. Nici daca e gay sau alte de astea, desi sincer nu as vrea sa ma imprietenesc cu vreo lesbiana...
Oricum, la chestiile astea intervine generalizarea. Degeaba manelistul nr 2056 e de treaba si un potential bun prieten, daca nu il cunosti (stii doar ca e manelist), dar in schimb stii ce se spune despre manelisti. Si manelele, cum s-a mai zis, sunt asociate cu incultura (da la Taraf si vei vedea ^^)(in plus, in autobuz manelele la difuzor au inceput sa acopere posturile radio). Cu emo, cred ca s-a observat ca sunt pusi intr-o lumina rea pana si la televizor... cand se sinucise nuj-care, de la sinucigas s-a ajuns la ce pericol a ajuns emo pentru noi tuuu!
Cu gayismul... nu stiu ce sa zic. Ieri, cand am iesit dintr-un magazin, am vazut doi barbati, de vreo 30 si ceva de ani, care se mangaiau pe fund. Langa un parc. Erau copii in parc. Inclusiv de-aia cu trotinete. Era o fetita care se uita cu mare interes la ei. Mie nu prea mi-a placut peisajul -_-. Bine, au dreptul sa isi manifeste afectiunea, dar nici chiar asa. Daca un cuplu (baiat si fata) se saruta in parc, pare oleaca mai normal (ca doar de, asta e... normal) da aia, care mergeau in fata mea, au tinut-o asa mai mult timp. Era ca si cum ar trage cu dintii la drepturile lor de gay. Asta nu imi place. Sa se mangaie in alte parti.... adica nu in parc.
Oricum, cu gayii n-am nimic, numai sa aiba bun simt. Unul l-a intrebat pe un unchi (pe strada), daca unu vrea sa se culce cu el pentru o noapte. Cica ii dadea si bani. Unchiul meu aproape ca a facut atac de cord... mai ales ca e si straight. Cu genul ala nu sunt de acord. So ata e.
In general sunt si motive pentru care oamenii nu sunt respectati pentru ceea ce sunt. De exemplu, nu poti respecta un psihopat pentru ceea ce este, nu? ^^

http://shinigamidanna.deviantart.com

Ryone

Ryone
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Pentu mine,daca e manelist sau emo...nu conteaza O_O"
Eu am prietenii care asculta manele,ma refer la cei de la bloc,sunt uni care asculta orice,nu conteaza ca e manea sau altcv. Prietenii mei asculta orice -_-"cel de la bloc.
Si manea,si house,si un rock poate mai usor fiincaii bat eu la cap cu rocku meu de pe telefon De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? 418564).
Ca e Gay,poi...nu am cunoscut unul pana acum De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? 331456 si nici nu vreau,desi daca miar fi prieten adevarat nu prea ar conta.
EMO,hai mei? Chiar credeti porcaria aia,ca daca sa sinucis ala....sa sinucis pentru ca e EMO,poi cam ce face un emo este sa , se imbrace mai .....ciudat,sasi faca freze mai ciudate si sa asc rock,bine ca astia din romania sunt niste fake-uri mari de tot.
Varmiu a fost EMO,nu a vrut niciodata sa se sinucida,

Liet-Aikad

Liet-Aikad
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Depinde de persoana.
Atata timp cat omul acela are ceva in cap, din partea mea, poate sa fie si sustinator al lui Hitler. Desi de multe ori e mai mult decat greu sa gasesti pe cineva care chiar are minte si asculta manele/ emocore.
Deci, o iau pe rand, vorbind la modul general.

Emo - intrebi de ce nu sunt acceptati? Pentru ca sunt destule persoane care chiar asculta ceva calumea. Si stiti si voi, cand incepi sa asculti ceva nu chiar atat de accesibil unor persoane, incepi sa te dai mare. Problema e ca astia dau doar din gura; nimic nu-i de ei. Iar daca le pui o melodie care are versuri mai complexe, iar acordurile de chitara sunt mai grele, unii dintre ei te fac si pokemon [lol. Deci ii prea lol]

Manelistii - ghici. Ghici de ce nu sunt acceptati de ceilalti. Din partea mea, pot asculta orice, ca nu ma doare nici in cot. Da', frate, macar de i-ar duce mintea. De exemplu, ati vazut vreodata un rocker, pie el si emo, punkist sau metalist, sa se ia la harta pe degeaba cu fiecare om ce-l vede pe strada ascultand altceva decat el ?

Gay/ Lesbiane - sincer, cred ca doar pentru ca au ceva dereglat la minte. Din partea mea, pot sa iubeasca ce vor ei ...

S.a.m.d. Ideea e ca oamenii trebuie respectati, asa cum te respecta si ei pe tine [iar daca nu te respecta deloc, le tragi un sut De ce nu sunt oamenii acceptati pentru ceea ce sunt? 418564 ]

Greed

Greed
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

aiko-chan a scris:

Ai dreptate, îmi place punctul tău de vedere.
on:
E instinctul de a respinge tot ceea ce nu e ca noi.Chiar și unele animale își resping proprii pui dacă sunt diferiți, cum ar fii cei albi(albinoși).E ceva ce nu poate fii controlat oricât de tolerant/tolerantă ai fii.

Și eu, ca orice om dealtfel, am făcut diferența intre persoane din cauza rasei, sexului, felului cum arata, se îmbracă etc.

Mă distrează un lucru, dacă întrebi pe cineva dacă e rasist, probabil iți va spune că nu, dar dacă îl întrebi ce părere are despre țigani(da, țigani, nu rromi):(citez)"Ii urăsc pe toți, să moară!"

Nu are rost să te întrebi de ce sunt oamenii răi și other [cuvant cenzurat], asa e, nu poate să fie doar bine, fără rău, cum le-ai mai deosebi una de alta? E ilogic.Suntem simpli oameni, nu putem fi toți perfect.

ps: Sper că nu am deviat de la subiect.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» Note pentru personaje

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum