Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
love and hate - Pagina 2 EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
love and hate - Pagina 2 EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
love and hate - Pagina 2 EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
love and hate - Pagina 2 EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
love and hate - Pagina 2 EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
love and hate - Pagina 2 EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
love and hate - Pagina 2 EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
love and hate - Pagina 2 EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
love and hate - Pagina 2 EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


love and hate - Pagina 2 Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

love and hate

5 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Joi Iul 10, 2008 9:13 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Hm..iar ne ti in suspans(damn...)
Ce pot spune,o continuare interesanta(daca blondul nu traiste -nu te voi ierta eu pe tine-doar tu faci fic-uul love and hate - Pagina 2 773426 ),plina de notiuni din medicina(damn niciodata hnu am fost buna love and hate - Pagina 2 253893)
Astept continuare(3 zile)o sa inebunesc,ma bucur ca partea asta a fost mai lung.
Suucces in continuare. love and hate - Pagina 2 79288

27love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Vin Iul 11, 2008 5:27 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

cu toata treaba mea, nu m-am putut abtine love and hate - Pagina 2 773426
dar nu garantez ca urmatoarele 2-3 capitole vor fi ..stiu eu.. ca pana acum >.>

etoo...

~~next~~

Intunericul continua sa persiste,doar cateva raze ale soarelui reusisera sa strapunga un zid gros de nori negri,ajungand astfel la fereastra de pe hol,mai apoi cazand pe podea,in fata Mayei,ce statea ingenuncheata,jumtate adormita,plangand,in fata usii pe care medicii o inchisesera in urma lor.De jumatate de ora toti sestraduiau sa-l readuca la normal pe tanarul Taylor.
Pasi rapizi,a mai multor persoane se apropiau,acestea facand-o pe fata sa tresara,sa revina la realitate.
-Biata copila! Se auzi o voce matura a unei femei.
S-a apropiat,a ajutat-o sa se ridice si a dus-o intr-un salon unde mai era doar un baietel ce dormea,a obligat-o sa se urce in pat si sa doarma,macar pana la pranz.
Printre lacrimi si ceata,Maya a putut difentia silueta celei ce o ajuta.Era o femeie in toata regula,foarte frumoasa,cu parul deschis laculoaresi lung,lasat pe spate.Imbracata intr-un costum cafeniu si o bluza neagra pe sub sacou,impunea respect,insa raspandea blandete.
-Dormi copila,dormi... auzi tanara inainte de a inchide ochii si de a intra fortat in lumea viselor.
Doamna a iesit pe hol,unde o asteptau patru baieti,colegi de clasa cu Taylor si un barbat in costum,aranjat,care s-a apropiat de ea si a mangaiat-o pe frunte,spunandu-i ca totul va fi bine.
Kaoru a aparut speriat,tinand-o in brate pe Lina,alerga pe langa asistentele care fugeau in toate directiile.
-Tu trebuie sa fi baiatul de la noi de acasa...sopti barbatul cu o voce stinsa.
-Kaoru,domnule,imi pare bine sa va cunosc,desi nu mi-as fi dorit asemenea circumstante.
-Nakato e numele meu…..Foloseste-l!spuse pe un ton poruncitor.Sunt tatal lui Taylor,cuntinua el.
Era un om impunator,inca tanar,insa pe chipul lui se citeau diversele probleme si incercari prin care trecuse.
Avea parul saten,ochii albastri si era inalt,imbracat intr-un costum negru,purta manusi din piele de aceeasi culoare.
Privirea impunea respect si statura cerea admiratie,pe care a castigat-o usor de la tanarul Kaoru.Ochii ii erau goi,fara reflexie,fapt destul de dubios,dar care ii creea o umbra de mister.
Femeia s-a apropiat si a luat-o pe fetita in brate,momentin care Lina a privit-o plina de recunostinta ,dupa care aschitat un zambet ce a cucerit-o si a facut-o sa o stranga la piept pe copila,ca pe un prunc.
-Suzumi,sopti ea intr-un final.Imi pare bine.
Micuta s-a agatat de gatul ei si a imbratisat-o ca pe o mama.
Se deschise usa salonului,lasand sa se vada agitatia din interior.A iesit Takudo,lipsit de simturi sau putere,plin de sange si transpirat,peisaj care i-a cam speriat pe cei prezenti.
Tinerii care se retrasesera pana atunci pe o canapea,asteptand in liniste,au sarit ca arsi,ajungand imediat langa doctor.
-Unde e Maya ? a intrebat el sfarsit.
-Fata satena?Doarme...raspunse nedumerita Suzumi.Baiatul meu?E bine?
-Da,acum,da.Nu putem descoperi cauzele hemoragiilor.Aceasta a fost mai usor de stapanit ca cealalta,insa ma tem ca ar putea muri.
Femeia izbugni in plans, insa Nakato o lua de umeri,soptind grav,sec:
-Suzumi draga,calm!
Se mai linisti la aceasta porunca,dar a continuat sa planga tacut.Suvitele ii erau ravasite,chipul indurerat,ochii rosii si buzele sangerande,dezvaluiau incercarea ei de a se abtine si de a nu tipa de durere.
Cei patru tineri se uitau cand unul la altul,cand la doctor,care se temea pentru viitorul sau,gandindu-se ca tipii l-ar putea ucide in bataie, pentru ca aratau destul de dubios.
Cel ce se uita ciudat la Takudo parea un baiat de care toata lumea se teme.Era destul de scund, imracat cu o bluza neagra cu motive ciudate,sangerii,o jacheta verde cu blanita la gat, cu multe buzunare si o insigna ce parea a fi un insemn regal din evul mediu.
Pe un buzunar scria “I will kill you” si ca semnatura “Tony”, numele lui.
Purta o pereche de ochelari cu lentila maronie,in spatele careia se arata o privire fixa a ochilor sai verzi,cat si un fes clasic,personalizat cu doua insigne.
Mainile ii erau pline de inele cu cranii si bratari cu zale groase si decorate cu diferite cruci.
A mers incet pana in fata doctorului si i-a spus incet:
-Asculta aici....

http://ganbattekudasai.piczo.com

28love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Vin Iul 11, 2008 7:31 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Si partea asta e frumoasa:X
Imi place ca ai introdus mai multe personaje.(ca pana acum erau cam, putine )
Povestea decurge bine(chiar daca eu m-a asteptam sa se intampla cu totul atceva-dar imi place cum ai facut-o tu:X)
Sfarsitul,la fel ne ti in suspans >:] Imi place ca descri mult.

Suucces in continuare si astept urmatoarea parte 8->

29love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 14, 2008 11:08 am

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

Toata lumea tacu.Erau atenti la ce are de spus, lui Tokudo nu i-a suras ideea de a i se vorbi pe un ton atat de grav, insa a tacut.
-Daca tipul nu scapa,scrieti testamentul.Nu vrei sa ma cunosti,nici pe mine,nici pe baietii mei,clar?
Privirea lui Tony era amenintatoare si totusi pastra o urma de ingrijorare.
Brunetul isi scoase halatul murdar de sange,dupa care sopti sec:
-Nu va muri,iti promit.
Cei prezenti erau uimiti.Cum putea garanta pentru viata lui Taylor,daca nici macar nu stia ce avea?In urma cu doar cateva minute,se temea ca va muri.Acum era increzator si asta se citea si pe chipul sau. S-a indepartat incet de usa si de cei de acolo,ofta adanc, lovindu-se cu palma peste frunte.
Maya deschise ochii,insa i-au trebuit cateva minute sa realizeze unde se afla.Langa patul pe care dormea statea un baiat palid,dar zambitor,al carui chip se lumina cand o vazu ca se trezeste.
Avea o privire intensa,blanda,calda,ochii verzi,cu pupila ce semana cu a unei pisici,fapt ce il facea interesant.Avea parul albastru deschis,destul de lung ca unele suvite sa-i acopere chipul si purta o camasa alba,cu cateva dungi albastre.
-Buna dimineata! Spuse el destul de tare incat Maya sa tresara.
-Buna!sopti ea intinzand mainile.
Doctorul a intrat in camera si i-a zambit cu teama fetei,care s-a ridicat imediat in capul oaselor si a intrebat speriata:
-Ce a patit?
Tokudo a zambit iar,incurcat.
-Acum e bine.Slava Domnului!continua fata
-Cum iti dai seama?Nu ne cunoastem suficient de bine...
Maya ridica din umeri,preferand sa taca.Era putin confuza,parul ii era ravasit,trupul ii era amortit, ii era foame si sete, nu prea intelegea ce anume s-a petrecut cat a dormit.
Tokudo s-a asezat pe pat.langa ea,iar baietelul a preferat sa se aseze jos,cu picioarele incrucisate si sa-i priveasca pe cei doi.
-A avut o alta hemoragie...am reusit s-o stapanim,dar am facut o promisiune pe care nu cred ca o pot respecta,am promis sa-i salvez viata.
Linistea s-a asternut.Din cand in cand se auzea cate un suspin al tinerei care plangea.Suvitele de par ii acopereau ochii,insa lacrimile curgeau fara oprire.
In salon intra Tom,fratele Mayei.
-Ce ai patit?Esti ranita?spuse repezindu-se catre ea,dupa care o imbratisa cu putere.Nu ai fost demult acasa,ne-am facut griji!
Fata inspira adanc,dupa care spuse:
-N-am patit absolut nimic,inafara de faptul ca era sa fiu violata,am vazut un rasarit pe munte,m-am plimbat langa o cascada,Taylor e cu un picior in groapa si am descoperit ca sunt dependenta de tutun.
Tom se uita lung la ea,privea intrebator cand la doctor, cand la satena,dezvaluirile ei fiind prea multe si prea directe,dar a hotarat ca nu e momentul sa-si iasa din minti,a respirat incercand sa se calmeze,dupa care a imbratisat-o,spunandu-i ca totul va fi bine.
Impreuna cu fratele ei si cu Tokudo au mers la Taylor, dupa ce fusesera anuntati de o asistenta ca tanarul deschisese ochii si intreba de ea.
Intalnirea cu el in starea aceea a emotionat-o pe tanara.Blondul mai scapase de perfuzii,acum zambea cald,ochii ii erau umezi,dar luminati,parul era imprastiat pe acea perna,cadea in cascade,luminat de razele soarelui ce patrundeau pe fereastra.
Fata s-a apropiat si i-a luat mana,cand-o catre fata ei inca umeda din cauza lacrimilor.El o privea cu dragoste,gandindu-se ca de data asta a ales bine,a gasit o fata careia ii pasa de el si nu de banii lui,o fata care sa merite cu adevarat sa fie iubita.Respira greu,se ineca din cand in cand,insa se simtea excelent,cu satena langa el,care nu contenea cu multumirile Cerului si il strangea de mana.
- Maya,sopti intr-un final,Maya,te iubesc!
Fata ramase cateva minute cu privirea fixata in ochii tanarului.Nu-i venea sa creada cum se gandise sa-i spuna asta intr-un moment ca acela.
Doctorul a intrat,iar Taylor l-a intrebat sec si scurt,dupa un moment de tacere :
-Voi muri?

http://ganbattekudasai.piczo.com

30love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 14, 2008 1:17 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

OMG OMG OMG love and hate - Pagina 2 840403 Nu pot sa cred ... este prea tare love and hate - Pagina 2 319949:X Nu ma asteptam la asa ceva. This fic is freakin' awesome X_X cred ca nici nu mai are rost sa spun ca astept continuarea cu sufletul la gura love and hate - Pagina 2 594733 Succes in cintinuare love and hate - Pagina 2 808412

Spoiler:

31love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 14, 2008 10:22 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Deci desi am zitit partea acum ceva timp,acum am si timp s-o comentez.
Critici,ca deobicei nu am,lucrurile au luat o intorsatura mare(nu ma asteptam la asa ceva).Sper doar ca blondul o sa fie bine(doamne cand te gandesti ca totul a inceput de la o [prostie.dar asa este in fic-uri)
ASstept continuarea love and hate - Pagina 2 319949 love and hate - Pagina 2 79288

32love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 15, 2008 1:18 am

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

Maya a tresarit uimita,dupa care i-a strans puternic mana.Au stat asa cateva minute.
Takudo era ca o statuie,cu privirea legata de Taylor,cateva suvite negre incercau sa-i acopere chipul,sa-l fereasca de un contact direct,insa deja era prea tarziu.
Tanarul blond privea fara sa clipeasca,pregatit fiind pentru orice.
-Nu,vei fi bine!sopti parca strangulat brunetul,amintindu-si de promisiunea facuta.
Fata ii privi zambind,pe rand,dupa care se apleca asupra lui Taylor si-l saruta usor.
Un alt doctor a intrat. Avea privirea inghetata,ochii argintii,parul carunt si scurt,avea miscari rapide si exacte,se putea observa ca e chirurg,dupa precizia actiunilor si concentrarea continua.
-Tinere,parintii tai sunt aici si vor sa te vada.spuse rapid Domnisoara,ma tem ca trebuie sa iesiti.continua el, aratand catre usa,printr-un gest rapid .
Maya se supuse fara nici o obiectie,parasi camera si se aseza pe o canapea,fiind urmata de cei patru colegi ai blondului.
-Papusa,cum se simte Taylor?intreba Tony ducandu-si mana in jurul gatului ei.
-E bine acum, doctorii vor avea grija de el.raspunse ea,luandu-i calm mana .
Ceilalti trei baieti s-au uitat destul de ciudat la satena,intelegand ca il respingea elegant pe seful lor.
-Daca vrea ceva de la tine,ai face bine sa te supui,ii sopti la ureche unul din ei,care parea dealtfel cel mai linistit.
Maya se intoarse catre el,il analiza o secunda,dupa care ii raspunse:
-Nu am de gand sa ma supun nimanui,nici macar lui.
Tony a auzit insa replica fetei,cat si sfatul destul de intelept al camaradului sau.A vrut sa o dreseze putin,insa a hotarat ca nu era momentul atunci si s-a multumit prin a-i arunca o privire plina de superioritate,in care se putea citi jignirea adusa.
Tipul care o pregatise parea unul linistit,calm,care nu ar rani pe nimeni.
Avea ochii albastri si parul brunet,iar cateva suvite ii acopereau chipul,reusind sa mascheze o cicatrice care parea fi acolo de foarte mult timp.Privirea ii era plina de mila,indiferent la cine sau la ce s-ar fi uitat,isi tinea mereu mainile incrucisate,ca pentru rugaciune.
Parintii au parasit incaperea cu zambetul pe buze,fiind instiintati ca baiatul va scapa viu si probabil fara alte hemoragii.Doctorii si-au dat seama intr-un final ca tot ce aveau de facut au facut,acum nu trebuia decat ca el sa ia niste pastile pentru un an sau poate toata viata.Mai avea de stat in spital pana seara,cand,dupa unele calcule,sangele si energia ar trebui sa se refaca.
Fratele Mayei alerga mereu pe hol, cu baiatul din camera in care dormise ea.Il facea sa se simta bine,sa se simta util si iubit totodata.
-Stai!Alergi prea repede! Se audea uneori ca un ecou pe holuri,ecou urmat de tipete ale asistentelor care vroiau sa fie liniste,insa nimeni nu le baga in seama.
Soarele iesise in sfarsit,picaturile de ploaie ramase pe frunze straluceau,pasarile au inceput sa cante vesele, pacientii paraseau spitalul pe rand,bucurandu-se de vremea favorabila,rezultat al unei furtuni intunecate.
Tony a discutat cu doctorii,avand grija ca prietenul sau va fi tratat cu cea mai mare grija,pe cand Maya nu putea sa inteleaga ce cauta Taylor in gasca individului astuia ciudat.
Pentru a nu incetini refacerea,nimeni nu a mai avut voie sa intre in camera blondului timp de sase ore,pentru ca el sa poata dormi in liniste.
-Cafea?intreba Tony intainzand un pahar alb,de plastic,plin cu acea bautura aburinda,moment in care Maya l-a privit ciudat,dupa care a luat-o bucuroasa,multumindu-i.

http://ganbattekudasai.piczo.com

33love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 15, 2008 10:20 am

Vizitato


Vizitator

A venit timpul sa'mi dau si eu cu parerea^^...Ficul il citesc de foarte mult timp dar am asteptat...Azi mi'am pierdut rabdarea...
In primul rand fic'ul tau e origilal^^In al doilea rand...Stii cum sa descrii un anumit lucru...Adica nu il lungesti cu descrierea pana la infinit..Nici n'o scurtezi la 2 cuvinte^^..O faci potrivita!Si asta avantajeaza foarte mult povestea:nu plictisesti cititorul..^^Actiunea mi se pare interesanta si ma tii mereu in suspans...^^Personajele sunt frumos conturate si au fiecare cate ceva care ajuta la infrumusetarea ficului!!!Felicitarile mele depline si astept urmatoarele parti cu nerabdare!!

34love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 15, 2008 10:49 am

ayu

ayu
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Super, in sfarsit am reusit sa prind si eu "noutatile"...sa fiu la zi cu ficu'ul.
E super tare....de la primul al 3 lea cap si pana aici am avut cale destul de lunga insa foarte placuta!
OMG s'au schimbat foarte multe...personaje noi ..relatii..
Nici nu stii cat de mult astept continuarea^_^
Sper sa fie cat de curand...suspans...suspans

35love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 15, 2008 2:01 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

a fost awesome aceasta parte love and hate - Pagina 2 319949 .. nu stiu ce sa mai spun ... este un fic original .. tine-o tot asa ^_^ Abia astept continuarea love and hate - Pagina 2 79288

36love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mier Iul 16, 2008 5:24 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

In sfarsit am citit si partea asta.
La fel de interesanta ca si celelalte.
Nici suspansul de la sfarsit nu lipseste.Este un fic original si interesant.
Astep continuare,succes :Xsi felicitari este unul din fi-urile mele preferate.

37love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Joi Iul 17, 2008 4:46 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

In primul rand,scuze ca postez asa tarziu, am ceva probleme de sanatate si nu am putut sa scriu..in al 2-lea rand,luni dimineata plec si cam o saptamana nu voi mai putea posta >.< sper sa revin in forta love and hate - Pagina 2 773426

Dupa cateva ore de asteptare,Taylor a iesit insotit de un doctor si doua asistente ce aveau sa mearga la el acasa,pentru a se asigura ca va fi bine.Cand a parasit incaperea si s-a lovit de privirea lui Tony, a ramas parca fulgerat,dupa care a schitat un zambet si s-a apropiat.
-Salut amice! A strigat seful grupului,batandu-l pe umar.
-Mda...buna! spuse si Taylor intr-un final.
Cum il vazu,Lina sari si apuca de gat,insa blondul a lasat-o repede jos,fiind slabit.Maya il privea cu blandete si multumire,intampinandu-l cu un sarut si un zambet cald.
Soarele incepea sa coboare, pe cand grupul parasea spitalul.Tony si gasca lui s-au multumit sa-l conduca pana la iesirea din spital,dupa care au plecat la treburile lor. Blondul a convins-o pe Maya ca ar ficazul sa dea si ea pe acasa,dupa atata vreme, sa doarma si sa se puna pe picioare,asa ca a plecat cu Tom.
Kaoru si Lina s-au in parc,pentru a admira frunzele ude ale copacilor si petalele pline cu picaturi ale florilor,pe care micuta le adora.
Planurile tuturor au fost schimbate imediat insa,de o ploaie rapida.
Maya si Tom insa nu s-au grabit.Amandoi adorau ploaia.
-Acum,vrei sa imi explici ce ai spus la spital?Cum adica “aproape violata”?
-Nimic foarte complicat...la petrecerea aceea m-am cam ratacit prin casa in cautarea baii,sa-mi refac make-up’ul, pana cand m-am intalnit cu fratele Soniei,care era beat si a cam fortat lucrurile...bine ca a fost Taylor in zona...
Tom si-a intors privirea catre sora lui si nu-i venea sa creada.Fetita agitata, de acum cativa ani,cu o rochita rosie,vesnic rupta sau murdara,cu parul lung si incurcat,care topaia de colo-colo fara astampar,acum crescuse,privirea ii parea pierduta,era o adolescenta frumoasa,insa nu-i venea sa creada cum a reusit sa-i povesteasca pe scurt un cosmar, fara ca vocea sa-i tremure,fara sa schiteze macar un gest,cu acelasi calm cu care i-ar fi spus ca a spart o cana.
Conversatia a fost scurta,acum mergeau uzi,spre casa,fara a se grabi.
Kaoru si Lina alergau spre locuinta lui Taylor, incercand sa scape cat mai uscati,cand s-au lovit de Maya si fratele ei,care i-au invitat la ei,pana se va opri ploaia.
Ajunsi acasa,au aflat ca parintii Mayei tocmai plecasera in strainatate,cu afaceri si aveau sa stea acolo cam doua luni,pana la sfarsitul negocierilor.
Tom s-a ocupat de Lina,pregatindu-i un ceai cald si oferindu-i o prajitura facuta de el.
-Cu grija micuto,fratele meu exagereaza uneori!spuse satena razand
-Ticaloaso! Se auzi raspunsul fratelui mai mare,care incerca sa nu rada.
S-au distrat asa pana ploaia s-a oprit.
Au facut glume,a caror victima era de obicei Tom,au fost fugariti de puternica Lina, a carei bagheta magica fusese improvizata dintr-o crenguta decorata rapid cu cateva floricele,radeau,se tranteau extenuati pe canapea,iar Kaoru a avut sansa sa o cunoasca mai bine pe Maya, cat si sa-si formeze o parere despre fratele ei.
Ploaia se oprise,iar ei erau mai obositi ca oricand.Lina a adormit in camera satenei,pe un ursulet urias,Tom s-a asezat pe canapea alaturi de un bol plin cu chipsuri,privind un meci,iar Kaoru a iesit la plimbare impreuna cu noua lui amica.
Soarele isi facea loc printre norii de seara,razele strabateau cu greu,dar cand ajungeau printre frunzele copacilor erau extrem de frumoase,imprastiindu-se in picaturi.
Fata a alunecat,insa Kaoru a prins-o,dupa aceea s-au tinut de mana,continuand sa mearga.
-Fratele tau pare o persoana de treaba...sopti el intr-un final
-Mi-a fost si mama si tata,e o persoana care ofera mult, fara a se astepta la o rasplata,iar un simplu “merci” il face sa se simta cel mai fericit.
Brunetul zambi cald,mai apoi si-a dat seama ca incepe sa-i placa Maya din ce in ce mai mult,insa cand isi aminti de Taylor, se lovi involuntar peste frunte,actiune care a amuzat-o pe fata.
S-au oprit pe o banca,in parc,pentru a se mai odihni si a admira peisajul.

http://ganbattekudasai.piczo.com

38love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Joi Iul 17, 2008 5:00 pm

ayu

ayu
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Awww ce capitol "dulce"...intr'adevar fic'ul tau e captivant...
Are tot ce ii trebuie unui fic reusit!
So tine'o tot asa ...astept continuarea!

39love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Joi Iul 17, 2008 9:34 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

So,,what can I say......
Superba partea....tare rau de tot.
Pur si simlu fic-ului tau nu-i lipseste nimic.Capitolulul asat a fosrt foarte reusit si l-am citit cu mare placere.
Sper sa te faci bine,ai zis ca ai avut probleme de sanatate.
Si tine-o tot asa.:XAstept continuarerea desigur.love and hate - Pagina 2 773426

40love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mier Iul 23, 2008 3:26 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

That was very cute ^_^ mi-a placut foarte mult aceasta parte. love and hate - Pagina 2 799177
Ador ficul tau love and hate - Pagina 2 319949 Sper sa faci cat mai repede partea urmatoare ^^

41love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Dum Iul 27, 2008 11:20 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

Priveau ingandurati la ultima umbra de soare,la norii ce erau din ce in ce mai intunecati,probabil va ploua iar...
O melodie ciudata strapunse linistea.
-Da Tom! Raspunse Maya.Venim acum.
Kaoru o privi ciudat,intrebator,insa ea ii zambi si ii spuse:
-Sora ta s-a trezit si zapacitul de frate-meu n-o prea intelege,dar a dedus ca intreaba de tine.
-Oh.. sa mergem atunci,raspunse brunetul zambind dulce
-Puteti dormi la noi,casa lui Taylor trebuie sa fie plina acum cu rude si prieteni...
-Daca nu te deranjeaza...e asa rau sa nu ai casa ta.. continua el,oftand si lasandu-si privirea in pamant.
Tot drumul au fost tacuti,insa mainile lor au fost mereu unite.Se simteau bine,comunicau parca printr-un camp emotional,dincolo de cuvinte.
Kaoru simtea ca protejeaza astfel cea mai mare comoara a lumii iar Maya ca este aparata de cel mai strasnic strajer al tuturor timpurilor,insa amandoi au detectat o prezenta straina,ce le urmarea fiecare miscare,dar au decis sa ignore partea asta,noaptea fiind calma,luna plina isi imprastia razele peste tot,luminandu-le celor doi calea.
Kaoru simti o atingere pe umar,dar cand se intoarse,o lovitura puternica l-a doborat.
-Nuuu!!!striga disperata fata cand isi vazu prietenul intins pe trotuar,sangerand.
-Tu vii cu noi...sopti individul astupandu-i gura Mayei si tinand-o strans.Aceasta din urma s-a zbatut,insa fara sanse de izbanda.
Au aruncat-o intr-o duba neagra,blindata.A incercat sa se agite si sa strige dupa ajutor, insa o lovitura a trimis-o in coltul masinii,unde si-a pierdut cunostinta.
Intre timp,Kaoru a reusit sa se trezeasca,insa a fost cuprins de panica atunci cand a observat ca fata nu era langa el.Era ametit si nu se putea misca foarte repede,ii sangera tampla, insa a incercat sa alerge pentru a-l anunta pe Tom.A ajuns cu greu,prabusindu-se pe prag,reusind sa-l sperie pe fratele Mayei.
-Ce ai patit amice?Unde e sora mea? Striga in disperare Tom
Nu a primit nici un raspuns,insa a observat ca unul din trandafirii aflati pe masa sangereaza,fapt care l-a inspaimantat si mai tare.Lina,observand si ea,a realizat ca era un mesaj de la fratele ei acolo si ca trebuie sa-l ajute,asa ca a ridicat floarea,apoi si-a lasat mana condusa.
*Maya a fost rapita* a scris micuta indrumata de constiinta lui Kaoru.
-Dar cum...
N-a apucat sa-si termine propozitia,pentru ca fetita a sarit peste tanarul insangerat,intins pe podea,direct afara,alergand de-a lungul strazii,dand din maini.Tom sari si el, fugi si o aduse inapoi,trantind-o nervos pe canapea,strigandu-i sa ramana acolo,dupa care l-a dus intr-un pat si pe Kaoru,avand grija sa i se opreasca sangerarea si sa-si recapete cunostinta,dar cand a vrut sa cheme politia brunetul l-a oprit,spunandu-i ca o va pune in pericol pe sora lui.
In acest timp, duba s-a oprit in fata unui bar iar Maya a fost legata intr-un colt,de o grinda.
Statea asa,agatata,cu picioarele indoite si mainile intinse,catusile ii raneau incheieturile,iar picaturi de sange se prelingeau pe suvitele maronii,ajungand apoi pe buze si urmandu-si drumului,cadeau pe lemnul murdar al podelei.
Cand a deschis ochii,tot ce a putut distinge a fost o mana indreptata spre ea si o suvita de par blond disparand dupa colt.
-Te-ai trezit,papusa?

http://ganbattekudasai.piczo.com

42love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 28, 2008 2:03 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Well dark eu ma gandeam ca poate face un film dupa fic-ul asta.
Se vede ca vacanta(cred ca in vacanta ai plecat) ti-a priit bine.
Te-ai intors plin cu inspiratie.Partea asta chiar m-a surprins.
Si suspansul de la sfarsit ma omoara.
Oare cine este acel baiat cu parul blond,si de ce a fot fata rapita??
Well o sa astept urmatoare parte ca sa aflu.
Posteaz-o repede si succes!!

43love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 28, 2008 3:48 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

OMG OMG love and hate - Pagina 2 319949 love and hate - Pagina 2 319949 cat de tare a fost partea asta love and hate - Pagina 2 79288 felicitari ...Mi-a placut foarte mult ^_^ nu mai ma rabdare pana la partea urmatoarea @_@ Sper sa apara cat mai repede love and hate - Pagina 2 521533 Good luck! love and hate - Pagina 2 808412

44love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 28, 2008 5:35 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

Tipul intinse mana si ii cuprinse chipul,ridicandu-i capul.Privirea ii era inca afectata de lovituri insa a putut observa ca are un cutit in fata,gata s-o tortureze.
A ridicat privirea,insa nu cunostea chipul atacatorului,ceea ce a facut-o sa creada ca a fost o incurcatura la mijloc,putea fi confundata cu o alta posibila victima.
-Frumoaso,vom avea grija de tine, spuse individul cu un zambet malefic,te vom face sa te simti bine,continua el pe acelasi ton.
Se apropie incet un alt tip,care a mangaiat-o usor,dupa care a sarutat-o violent si apasat,insa ea a reusit sa-l muste,dar asta a costat-o o palma.
-Tarfa!striga individul ducandu-si mana la buzele insangerate.Nu voi mai incerca sa fiu bland,rosti cu hotarare,o hotarare infricosatoare.
I-a lovit cu putere picioarele,lasand-o din nou suspendata,dupa care a zambit plin de satisfactie.
Incerca sa-l prinda cumva,sa-l loveasca,insa palmele acelea inca dureau,era ametita si nu stia exact unde este si ce se intampla.A preferat sa taca,in timp ce tipul pe care il muscase ii atingea usor spatele.
Privea acel bar.Mesele erau din lemn,rotunde,prafuite si vechi.Scaunele erau intr-o stare mai jalnica,majoritatea rupte sau infipte in peretii ce stateau sa se darame,podeaua scartaia la fiecare miscare.
Pe rafturile din spatele tejghelei se aflau o gradama de sticle,in marea majoritate goale si prafuite,fara etichete.Pe bucatile de lemn erau inscriptionate diverse nume,simboluri sau litere fara logica.
O seringa stralucea intr-un coltisor,plina cu un lichid usor albicios.Acul parea amenintator,era lung si subtire.
Langa ea se aflau trei baieti,doi cam de aceeasi varsta,iar celalalt mai batran,arata in jur de 30 de ani,avea parul lung si blond inchis,prins intr-o coada la spate.Ochii ii erau de un negru mat,nimic nu se reflecta in ei.Era masiv si purta o camasa cu manecile scurte,rosie si un jeans a carui cusaturi erau vizibile, dar gata sa cedeze.
A incercat sa vorbeasca,insa nu se putea intelege nimic,fiind lovita si nestiind exact cine este sau de ce tipii aceia se poarta asa.
In tot acest timp,Tom alerga catre Taylor, dupa ce s-a asigurat ca Lina si fratele ei vor fi in siguranta,in compania unor prieteni buni care urmau sa aiba grija de ei.
Cand s-a apropiat a observat ca poarta era incuiata,asa ca si-a luat avant si a sarit cu indemanare,uimindu-se chiar si pe el.
Mai avea putin si trecea prin usa,dar a avut noroc pentru ca mama tanarului a deschis-o.
-Dumnezeule,baiete! Ce te-a apucat?
-Unde...unde e Taylor? Spuse brunetul gafaind.
-Nu e acasa, imi pare rau,raspunse Suzumi.Nu stiu cand se va intoarce,continua ea,mangaindu-i parul.
Tom injura printre dinti dupa care parasi casa sarind gardul cu aceeasi iscusinta.
Nu mai avea unde sa mearga,era mjlocul noptii si el alerga ca un nebun pe strazi,gandindu-se la cine ar putea apela,daca nu la politite.
~~
-Alo?Da sefu,sa traiti!Fata e cu noi.
[...]
-Maya? Asa scrie in actele ei.Am luat pe cine trebuia sefu, nu trebuia sa te indoiesti de noi.
Fata asculta dezorientata si isi dadu seama ca ea era tinta, nu fusese o confuzie.
Avea capul plecat.In decor a aparut un alt personaj.A putut observa o pereche de pantaloni de stofa,curati, pantofii negri,stralucitori,probabil dela o firma cu renume
-Sa traiti! Spusera cei e o pazeau la aparitia misteriosului tip.
Acesta din urma s-a apropiat de satena si i-a ridicat capul.Ochii lui albastrii i-au tintuit pe ai fetei, care ramasese uimita.Parul ii era tot blond si lung,avea acelasi aspect ingrijit, cu palaria neagra mereu pe cap,camasa de aceeasi culoare descheiata la primii trei nasturi
-E timpul sa ne distram! A exclamat individul.

http://ganbattekudasai.piczo.com

45love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Lun Iul 28, 2008 5:49 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

OMG @__@ *faints* that part was pure aweosmeness love and hate - Pagina 2 594733 Nici nu sti cu cata nerabdare o astept pe urmatoarea ... cred ca mor pana atunci >_>" ... so hurry up *puppy eyes* ... great job love and hate - Pagina 2 319949

46love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 29, 2008 1:38 am

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

A dezlegat-o si a intins-o pe podea.Privirea lui, era la fel ca ultima oara,nu se schimbase aproape deloc.Singurul lucru care se schimbase,era licarirea din ochii lui.Data trecuta raspandea caldura si blandete,acum ucidea.
-M-ai abandonat! Striga el lovind-o cu putere.Aveam nevoie de tine,dar ai fugit! Continua pe acelasi ton,doar ca acum,dupa lovitura,cateva lacrimi au sarit pe chipul fetei,facand-o sa inteleaga despre ce era vorba.Era despre prima ei personalitate.Personalitate care adora sa raneasca si sa ucida din priviri,sa provoace si sa castige.
Nu-si mai aratase demult acea fata,insa durerea si umilinta o faceau sa-si doreasca sa redevina insensibila pasionala de acum 3 ani.
Dupa a treia palma,isi intoarse capul,iar el ramase ca strafulgerat.Vechea Maya revenise.
Privirea ii era intunecata,goala,dar o sclipire lovea la fel de tare ca in trecut.
L-a prins de gulerul camasii si l-a tras peste ea,sarutandu-l cu pasiune,lasandu-i pe toti cei prezenti sa priveasca uimiti scena in desfasurare.
Nu mai era fetita pe care au rapit-o,slaba de inger si agitata,devenise ca o ucigasa cu sange rece,provocatoare si mereu castigatoare.
-Uite ce m-ai obligat sa fac,Mike.ii sopti ea blondului,care nu se putea misca.Ii treceau atatea amintiri prin trup,prin fata ochilor,incat parea o statuie.
L-a impins si s-a ridicat.Desi sangera,se tinea mai bine decat oricand pe picioare.
-A fost vina ta! Striga ea lasandu-si privirea in jos.Cateva suvite de par i-au acoperit ochii,lasand ca curga in continuare sangele.Tot ce ai facut a fost sa incerci sa detii controlul,sa ma sufoci.Desi vroiai libertate,vroiai sa iesi cu altele,eu nu aveam voie sa fac nici o miscare.Erai violent cand te imbatai,ma loveai de fiecare data,dadeai ca o fiara,dar tu nu stii asta.Erai prea ametit sa-ti amintesti si eu prea indragostita sa-ti spun.Te-am iubit prostule! Sfarsi ea strigand si strangandu-si pumnul.
Mike ramasese in acelasi loc in care il aruncase Maya,privind-o fix, neputand sa-si imagineze ca a lovit-o atunci.Isi ridica palmele si le privi cu uimire si dispret.
-Din acel moment,continua fata, acel moment blestemat, m-am schimbat.Am devenit o tipa normala, cealalta ”eu” a stapanit trupul asta inutil.M-am ascuns undeva in adanc,lasandu-mi personalitatea asta in urma,devenind o fata prietenoasa,comunicativa si hiperactiva.M-am indragostit.Din nou. Ai aparut si mi-ai distrus fericirea.Cu alte cuvinte,esti un ticalos !
Propozitiile scurte il loveau pe Mike ca un bici.Fiecare cuvant sfarteca o parte din el,lacrimile ii curgeau fara oprire,acum era doar un copil in fata fostei lui iubite.
Taylor a spart un geam si a intrat in graba,incercand sa o salveze pe Maya, insa o privire a acesteia l-a tintuit.
-A,tu erai... sopti ea.Imi pare rau ca trebuie sa ma cunosti asa.Vezi?Semanati...spuse intorcandu-se catre Mike.Se pare ca amandoua preferam acelas tip de baieti,continua zambind.
In timpul in care ea a povestit toate astea,si-au facut aparitia pe aceeasi fereastra Tony si baietii lui,care au pastrat distanta,insa au fost foarte atenti la cuvintele tinerei.
Tot ce a putut seful gastii sa faca a fost sa-i arunce un pistol Mayei,urmand sa constate ca a fost cea mai proasta alegere facuta vreodata.

de data asta am o rugaminte.... criticati-mi capitolele..de aici incerc ceva nou la care nu ma pricep,dar vreau sa ma perfectionez T.T

Edit : prin "amandoua" se referea la amandoua personalitatile ei love and hate - Pagina 2 253893



Ultima editare efectuata de catre jigoku in Mar Iul 29, 2008 4:53 pm, editata de 1 ori

http://ganbattekudasai.piczo.com

47love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 29, 2008 1:38 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Well mi-au placut ambele capitole.
insa ultimul chiar m-a surprins,lucrurile au luat o intorsatura la care nu ma asteptam.Abia astept sa vad ce se intampla love and hate - Pagina 2 319949
critici nu am,doar ca pe la sfarsit nu am prea inteles,,Se pare ca amandoua preferam acelas tip de baieti,continua zambind".In rest nu am critici,fic-ul tau este superb.So astept continuarea.

48love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 29, 2008 4:35 pm

Vizitato


Vizitator

Cand am citit capitolele am ramas..O_O''''''''''''WTF?Ai o imaginatie bogata si imi place ca o folosesti bine..^^

Ultimul capitol a fost interesant dar totusi sentimentele personajelor ar trebui expuse mai bine..^^La fel ca Sadic_Soul,nu am inteles sfarsitul si cred ca era important..^^In reste fic'ul tau e perfect..Felicitarile mele depline!!!

49love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 29, 2008 5:02 pm

Anhy-chan

Anhy-chan
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

A fost foarte frumoasa aceasta parte love and hate - Pagina 2 319949 love and hate - Pagina 2 319949 Ador ficul tau ^_^
Nu ma critici, decat ca nici eu nu am inteles faza de la sfarsit ^^"

Mor de curiozitare sa aflu ce va face Maya cu pistolul @_@

50love and hate - Pagina 2 Empty Re: love and hate Mar Iul 29, 2008 11:48 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

pai, s-a referit la "amandoua" ca la doua persoane diferite,Maya se schimbase suficient de mult incat in interiorul ei sa se diferentieze doua persoane,de aceea s-a referit la ea ca la"noi".Sper ca acum ati inteles ^^


-Jur,spoti Mike intr-un final,jur ca nu as face niciodata asta din nou,imi pare rau,continua cu privirea inca atintita asupra palmelor.Nu pot sa cred ca te-am lovit,dar alcoolul ma face sa-mi pierd mintile.
-Nu cred ca-mi mai pasa acum de ceea ce simti sau ceea ce crezi ca ai facut.Veni si replica acida a fetei.
Taylor era uimit de atitudinea tinerei,nu asa o cunoscuse.Sentimentele lui s-au amestecat aproape instantaneu.Simtea aceeasi dragoste pentru ea,insa un respect ciudat,impus de statura ei cea noua,o umbra de ura pentru aciditatea replicilor ei,toate acestea se patrundeau reciproc,dar lasau loc altora,ce aveau sa se nasca,admiratia faptelor ei din trecut,desi considerata o fata rea si periculoasa,suporta palmele aplicate de un [cuvant cenzurat] beat si insensibil,doar din dragoste.
In situatia Mayei,era mai greu.
Ducea o lupta cu sine,cele doua personalitati nu puteau fuziona,iar ea se simtea pierduta si asta se citea in ochii ei,uneori blanzi,alteori ucigatori.
Dragostea pentru Taylor se imbina cu cea pentru Mike,ura pentru blondul cazut pe podea crescuse insa,dupa ce a incercat s-o rapeasca si a lovit-o,de data aceasta fara sa fi consumat alcool.
Era sigura ca ar fi trecut si mai departe de lovituri,daca ar fi ramas fetita inocenta careia ii place viata.Simtea ca inima se imparte in doua,se uneste si se desparte mereu,dar bucatile nu erau niciodata egale,erau greu de controlat.Dragostea castiga teren uneori,insa muschii i se incordau si isi spunea ca trebuie sa termine o data pentru totdeauna cu Mike,ii era imposibil sa mai traiasca asa.Spera ca, dupa ce el va fi distrus,ura va disparea si nu va mai avea probleme,va ramane cu Taylor,care o va proteja pentru eternitate.
Atmosfera era incarcata,Tony si baietii lui se retrasesera langa fereastra,gata sa parareasca barul daca tanara ar fi deschis focul.
-Maya,sopti Taylor,trebuie sa te opresti.Nimic nu va mai fi la fel pentru mine daca ii faci rau tipului,nu vom mai putea continua.Pune pistolul jos si sa mergem,si-a invatat lectia,sper. Continua el pe un ton autoritar,insa cu vocea tremuranda,accentuand insa puternic ultimul cuvant.
-Jur ca va voi lasa in pace.Acum stiu ca eu am fost ticalosul,imi pare atat de rau ca te-am lovit,iarta-ma. Spuse si Mike pentru a intari cuvintele tanarului ce se afla in fata ferestrei,cu o mana intinsa spre satena.
Maya intinse pistolul si trase cateva gloante, ce i-au trecut pe langa fata tipului de pe podea,zgariindu-l destul de urat,moment in care seful gastii,cel ce ii oferise pistolul si-a dat seama ce poate face,ca intr-adevar nu mai e fata draguta,incepand sa regrete ca i l-a dat,asa ca a hotarat sa ia masuri.
-Sunteti niste ticalosi! Toti! Striga Tony intr-un final,enervat de situatie.Tu! spuse cu hotarare aratandu-l pe Mike.Daca ai impresia ca poti intra in viata tipei si sa-i distrugi bucuria amicului meu, te inseli!Iti voi trage doua gloante in cap,dupa ce te voi tortura!O sa fiu sadic,rau,nemilos,crede-ma...incheie el, cu un zambet urias si pervers.
Bondul inca tintuit la podea , a inceput sa tremure cand si-a dat seama ca brunetul nu glumea,dupa care s-a retras tarandu-se pana la usa, de unde a fugit ca din gaura de sarpe urmat indeaproape de acolitii lui.
Tanara a cazut in genunchi si a inceput sa planga.Cea pe care o cunosteau cei prezenti era din nou langa ei, lacrimile mari se fuzionau cu sangele,mai apoi cadeau pe podeaua veche,prelingandu-se mai apoi intre bucatile de lemn.
Taylor si-a facut curaj si s-a apropiat de ea,luand-o de umeri si sarutand-o cu pasiune.
Acum sentimentele lor erau clare si relatia era oficiala,iar Tony si-a propus sa aiba grija ca niciunul dintre ei sa nu fie ranit de celalalt,dupa ce a zambit parinteste, impreunandu-si bratele.
Blondul a ajutat-o pe tanara sa se ridice si a dus-o in masina,unde i-a curat ranile,care erau pline de praf,in urma loviturilor primite de la Mike.
Totul se terminase cu bine, insa Tom inca statea pe canapea asteptandu-l pe Kaoru sa se trezeasca,insa el dormea ca un prunc si gandindu-se cum sa-si ajute sora.
Maya si-a amintit ca-l lasase intins pe trotuar,asa ca prima chestie facuta de ea, Taylor,Tony si baietii lui,a fost un drum la casa tinerei,ea fiind sigura ca brunetul e acolo.

http://ganbattekudasai.piczo.com

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum