Blue~Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Blue~Dream

The place were sweet dreams come true~desu meow!

Ultimele subiecte
» Cine crezi ca i se potriveste Sayei !?
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyJoi Apr 29, 2010 8:32 am Scris de Sodic_Soul

» kaname vs zero
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyDum Mar 21, 2010 11:46 am Scris de VampireRoby

» ~Poze cu voi~Your pics..
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyLun Mar 15, 2010 10:26 pm Scris de VampireRoby

» Intrebari/Neclaritati
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyMar Dec 02, 2008 7:19 pm Scris de Ayumi

» Arunca in pddm cu ceva
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyLun Noi 24, 2008 9:30 am Scris de Sodic_Soul

» Versuri preferate
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyLun Noi 24, 2008 9:24 am Scris de Sodic_Soul

» Schimbare de Nick
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyVin Noi 21, 2008 10:43 pm Scris de Ayumi

» Guess who ^^
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyMar Noi 18, 2008 8:24 am Scris de Sodic_Soul

» Corupted Wishes
Ce pareri aveti despre blood +? EmptyVin Noi 07, 2008 2:39 pm Scris de Ayumi

Conectare

Mi-am uitat parola



Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Galerie


Ce pareri aveti despre blood +? Empty
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Ce pareri aveti despre blood +?

5 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Ce pareri aveti despre blood +? Empty Ce pareri aveti despre blood +? Mier Iun 25, 2008 10:56 pm

Sodic_Soul

Sodic_Soul
Tenshi

Cred ca majoritatea stiu cate ceva despre blood+ pentru cei care nu stiu :
Blood+(Adventure, Supernatural)50 episoade,aparut in 2005.
Under the care of her adoptive family, Saya Otonashi has been living the life of an anemic and amnesiac, but otherwise ordinary schoolgirl. She can't remember anything that happened before a year ago and she lives with her adoptive father, George, and two adopted brothers, Kai and Riku. Saya’s happy life is shattered when she is attacked by a chiropteran, learning that she is the only one who can defeat them.

Armed with her katana, Saya embarks on a journey with her family, allies, and her chevalier, Haji,[1] to rid the world of chiropteran and rediscover her identity. The course of the journey reveals the background history of the chiropterans and Saya's very deep past, which extends into the mid-19th century.

The series is initially set in present day (September 2005) Okinawa City (Koza), on Okinawa Island, near the US Kadena Air Base. In the course of the series, Saya visits locations across the world, fighting enemy chiropteran and searching for her origins.
Ce pareri aveti despre blood +? 799177
Fiind povestea unei fete care, după o amnezie de 1 an, trece printr-un stagiu numit ,,awakening", adică începe să-și amintească despre viața ei anterioară... ceea ce pe parcursul seriei, îi provoacă destule traume și neplăceri. Acest fapt este declanșat de un eveniment ieșit din comun: este atacată de un monstru, dar ajutată să lupte de un personaj misterios (Haji) care pare a o cunoaște, pe cea dinainte accidentului. Aici are loc o transformare destul de drastică, ce poate fi oarecum asimilată unei stări de personalitate multiplă, în care devine o ucigașă cu sînge rece, ținta fiind creatura, de care se descotorosește relativ repede, dar după care are o criză de șoc. Partea cu adevărat problematică apare în momentul în care familia ei este implicată, mai mult sau mai puțin direct, în întregul joc de culise din spatele unor experimentări de către o altă agenție pe monștrii pe care ea e destinată să-i ucidă. Personajul principal negativ pare fi un individ lipsit de scrupule ori de bune maniere trimis să rezolve și el probleme ce au apărut cu acești monștri.
Acum mie imi place mult animeul este unul din preferatele mle.
Ador povestea,personajele sunt bine conturate cu peronalitati diferite dar interesante.
Are o grafica buna.
pe acamblu animeul este foarte reusit si il recomand .
Voi ce parere aveti ?

2Ce pareri aveti despre blood +? Empty Re: Ce pareri aveti despre blood +? Mar Iul 01, 2008 10:07 am

Ryone

Ryone
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Parerea mea despre acest anime,este una destul de ok,dupa parerea mea.
Prima oara mi-a placut foarte mult,apoi a inceput sa ma plictiseasca.Dar totusi in unele episoade stai cu sufletul la gura,sa vezi ce se intampla.Povestea este 100% originala[bine acesta este parerea mea],personajele sunt destul de bine lucrate.Coloana sonora,nu perfecta,bunicica. :->

3Ce pareri aveti despre blood +? Empty Re: Ce pareri aveti despre blood +? Mar Iul 01, 2008 12:24 pm

jigoku

jigoku
Moderator
Moderator

este un anime simpatic in esenta.
Imi place mesajul transmis,raul si binele sunt destul de bine definite,iar asta e ceva care cam scartaie,insa alte obiectii nu prea am.
GRafica mi se pare reusita,opening'uri ending'uri extrem de faine...de fapt,coloana sonora in sine este frumos realizata.
Actiunea nu lipseste,sentimentele in timpul luptelor sunt usor conturate,lasand loc si deinterpretare,iara sta mi se pare o idee geniala.
In general,personajele au si bune si rele,oferindun caracter cat de cat realistic ideii de ansamblu,dat fiind faptul ca nu estista un personaj "pur" adica sa fie doar bun,iubitor,calm,etc etc sau extrema cealalta ...rau,agitat,malefic etc etc

http://ganbattekudasai.piczo.com

4Ce pareri aveti despre blood +? Empty Re: Ce pareri aveti despre blood +? Joi Iul 03, 2008 2:51 pm

Egnirys Cimredopyh

Egnirys Cimredopyh
Kawaii Tenshi
Kawaii Tenshi

Pai mie mi se pare un anime destul de original si interesant. Personajele au personalitati grozave si sunt bine conturate. Povestea este destul de interesanta si complicata putin. Grafica nu e foarte buna dar nici chiar slaba nu e. Coloana sonora e destul de draguta. Imi place povestea Sayei si personalitatea ei. Daca ar fi sa dau o nota acestui anime cred ca ar fi undeva intre 9-10 x.x'

http://candy-symphony.forumn.org/

5Ce pareri aveti despre blood +? Empty Re: Ce pareri aveti despre blood +? Vin Sept 05, 2008 6:26 pm

CrazyDia

CrazyDia
Shiro Tenshi
Shiro Tenshi

Un anime care mi`a placut din prima <3.Prima oara m`a atras numele [mda...I'm addicted to blood,vampires and stuffs like this too^^],apoi m`a atras primul episod mai precis ultima scena,aceea cu kissu @__@.Dupa toate astea m`am apucat zdravan de el,am avut momente cand am plus [trebuie sa recunosc ca am facut`o] atunci cand Saya pierdea pe cineva drag sau careva mai patea cate ceva,mai bine spus sufeream odata cu ea *She's my favorite @_@*.Povestea mi s`a parut originala,plina de actiune si intorsaturi de situatie,suspans si intensitate,uneori personajele nu aveau control asupra situatie *asta mi`a dat impresia*.Coloana sonora m`a lasat masca,mi`a placut foarte mult si cred ca face parte din anime`urile cu o coloana sonora excelenta <3.

http://otaku-generation.forumer.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum